Farské oznamy v týždni od 12. marca do 18. marca 2018

+Mária, Martin a Jozef

Piata pôstna nedeľa

+Viliam Balačin, 10 výr. a jeho rodičia

·         Na budúcu nedeľu bude celoslovenská zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a vojnovým utečencom.

·         Pobožnosť Krížovej cestybude v kostole v Teranoch pol hodinu pred svätou omšou v piatok a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cesta vo štvrtok o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·         Spoločenstvo Sion vás pozýva na Chvály Hont, kde sa chceme modliť za naše rodiny, vzťahy či región. Chvály sa uskutočnia 17.3. o 19:00 v Kultúrnom dome v Dudinciach (časť Merovce) a budú na tému Odpustenie a pokánie. Bude tiež pripravený detský kútik a vstup je zadarmo.

·         Spoločná sv. spoveďbude v kostole v Teranoch v sobotu 24. apríla od 9.00 do 10.00 hod. Spovedanie v ostatných farnostiach nášho dekanátu môžete nájsť na nástenke.

·         Prosím, nahláste mi vašich chorých a starších ľudí, ktorí nemôžu prísť do kostola a chcú prijať sviatosti, aby som ich mohol navštíviť a vyslúžiť im tieto sviatosti.

·         V rámci duchovnej prípravy na 10. výročie vzniku našej farnosti putuje po rodinách obraz Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej. V každej rodine, ktorá bude chcieť tento obraz prijať, zostane deväť dní, počas ktorých sa môžete pomodliť deviatnik.

farský  administrátor