Farské oznamy v týždni od 20. augusta do 26. augusta 2012

Dvadsiata  nedeľa v cezročnom období

Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Cirkvi, spomienka

Panny Márie Kráľovnej, spomienka

Sv. Bartolomeja, apoštola, sviatok

Dvadsiata prvá nedeľa v cezročnom období

+manžel Ján, 15. výr. a jeho rodičia

Sv. Pia X., pápeža, spomienka

Dvadsiata prvá nedeľa v cezročnom období

·         Dnes je mesačná zbierka pre potreby farnosti.

·         Od utorku do soboty sv. omše nebudú, pretože budem na sympóziu kánonického práva v Spišskej Kapitule. V prípade potreby kontaktujte prosím pána farár a z Dudiniec.

·         Od utorka 21. augusta do piatku 24. augusta sa bude v našom dekanáte konať denný tábor pre deti.

·         Na budúcu nedeľu bude v Dudinciach o 9.30 hod. slávnostná sv. omša pri oslave patrocínia kostola Panny Márie, kráľovnej pokoja, ktorú bude celebrovať diecézny administrátor Mons. Marián Bublinec. Pri tejto príležitosti bude požehnaná aj nová budova fary.

·         Na prvú septembrovú sobotu priputuje na Staré Hory replika ikony Czestochovskej Panny Márie. Táto ikona putuje v rámci celosvetového projektu obrany civilizácie lásky tento rok po 23 krajinách Ázie a Európy. Veriaci sú týmto vyzývaní prísť si uctiť ikonu Matky Božej a modliť sa pred touto ikonou za úctu k životu a za ochranu ľudského života od počatia až po prirodzenú smrť. Všetkých vás pozývam na túto púť na Staré Hory, a to v sobotu, 1. septembra. Autobus bude z H. Trstian odchádzať o 6:30 hod. Kto by mal záujem, nech sa ohlási u mňa alebo na farskom úrade v H. Trsťanoch.

·         Dňa 22. septembra sa uskutoční naša farská púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, počas ktorej si počas sv. omše o 11.00 hod. prevezmeme od sestier Kongregácie Matky Božieho milosrdenstva relikviu sv. sestry Faustýny. Cena autobusu bude 20,-€ na osobu, ktoré budeme musieť vyzbierať vopred. Srdečne vás všetkých pozývam na túto púť. Prosím, aby sa záujemcovia zapísali vzadu v kostole.