Farské oznamy v týždni od 9. decembra do 15. decembra 2013

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Adorácia Eucharistie

Za zdravie a Božiu pomoc pre Petra s rodinou

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

Na úmysel biskupa

Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

+Milan, 10. výr.

Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre sestru a rodinu Luptákovú

Tretia adventná nedeľa

+Štefan, Jozef, Milan a Monika

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

+bratranci Jozef a Pavol

Rorátna

+manžel, rodičia a starí rodičia

Tretia adventná nedeľa

·         V utorok 10. decembrabude v kostole v Teranoch celodenná adorácia Najsvätejšej sviatosti Oltárnej sozačiatkom o 10.00 hod. Ukončenie adorácie s požehnaním budeo 16.15 hod. a potom sv. omša. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa. Vzadu sa môžete zapísať na jednotlivé časy počas adorácie.

·         Tento týždeň máme zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. V stredu bude svätá omša s formulárom „Za zachovanie mieru a spravodlivosti“.

·         V piatok bude po sv. omši stretnutie detí vo fare.

·         Vzadu v kostole je zoznam, do ktorého sa môžete prihlásiť pokiaľ máte záujem, aby k vám prišli koledníci Dobrej noviny. Výťažok zbierky Dobrej noviny je určený ľuďom v Afrike.

·         Od nedele 15. decembra prebieha deviatnik „Svätá rodina hľadá prístrešie“. Prosím, aby sa záujemcovia, ktorí chcú aby sa táto pobožnosť konala v ich dome, prihlásili v Teranoch u pani kostolníčky Klapalovej a v Hontianskych Tesároch u pani Klimovej.

·         Na nástenke je vyvesený čas spovedania pred Vianocami v jednotlivých farnostiach krupinského dekanátu. U nás bude spoločná spoveď v pondelok 16. decembra.

·         Prosím, nahláste mi veriacich, ktorí nemôžu prísť do kostola na predvianočnú sv. spoveď. Prídem im vyslúžiť sviatosti do ich príbytkov podľa dohody s príbuznými.

·         V stredu 18. decembra o 17.15 hod. pozývam všetkých na ekumenickú pobožnosť do malej sály kultúrneho domu v Hontianskych Tesároch.