Farské oznamy v týždni od 10. októbra do 16. októbra 2011

Dvadsiata ôsma  nedeľa v cezročnom období

+Monika a Milan

Za kňazov

Sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

Za kňazov

SV. LUKÁŠA, EVANJELISTU, slávnosť

adorácia Sviatosti Oltárnej

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu a Milana

+rodičia Jozef a Anna a starí rodičia Anna a Albín

Dvadsiata deviata nedeľa v cezročnom období

+rodičia, +Emília a +Štefan Hollanový, 50. výr.

• Na budúcu nedeľu bude tradičná mesačná zbierka pre potreby farnosti.
  • V utorok máme kňazské rekolekcie vo farnosti Krupina so začiatkom o 9.00 hod. sv. omšou vo farskom kostole.
  • V piatok po sv. omši o 17.30 hod. bude stretnutie starších detí od piateho ročníka základnej školy vo fare.
  • V nedeľu 16. októbra oslávime tradičnú hodovú slávnosť pri príležitosti Slávnosti svätého evanjelistu Lukáša v kostole v Teranoch sv. omšou so začiatkom o 10.30 hod. Pri tejto slávnosti bude farská ofera.
  • Slávnostná konsekrácia čiže posvätenie nového kostola sa bude konať vtedy, keď diecéza dostane nového diecézneho biskupa po konzultácii s ním.
  • V nedeľu popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu spojená s ďakovnou pobožnosťou.
  • Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac sv. ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca so začiatkom pol hodinu pred každou sv. omšou.