Farské oznamy v týždni od 19. marca do 25. marca 2012

Za zdravie a Božiu pomoc pre syna Miroslava

Piata pôstna nedeľa

+rodičia Martin a Mária Janíkovci a synovia Ján a Jozef

• Dnes je tradičná mesačná zbierka pre potreby farnosti.
  • Združený cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi Hontianske Tesáre-Dvorníky a Rímskokatolícka cirkev  farnosť  Terany vás pozývajú na Ekumenický svetový deň modlitieb dnes o 15.00 hod. v malej sále Kultúrneho domu v Hontianskych Tesároch. Téma stretnutia je: „Nech víťazí spravodlivosť“ tento rok zamerané na podporu a pomoc kresťanom v Malajzii. Tohoročná zbierka je zameraná na podporu aktivít organizácie Tenaganita.
  • V pondelok, na slávnosť sv. Jozefa, sme srdečne pozvaní na slávnostnú sv. omšu do Sebechlieb so začiatkom o 10.30 hod.
  • V piatok po sv. omši o 17.30 hod. bude stretnutie jedenej skupiny birmovancov vo fare a v sobotu stretnutie druhej skupiny v kostole v Šipiciach.
  • V piatok o 19.00 hod. pozývam do fary na stretnutie nad Sv. Písmom všetkých, ktorí chcú spolu so mnou prehlbovať svoje poznanie o Božom slove.
  • Na pobožnosť krížovej cesty srdečne pozývam okrem starších ľudí i deti, mladých a rodiny. Zvlášť v utorok v Šipiciach a v piatok a v nedeľu v Teranoch pol hodinu pred sv. omšou. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Na budúcu nedeľu sa mení čas o 02.00 hod. na 03.00 hod., teda hodiny posúvame zo soboty na nedeľu o hodinu dopredu.
  • Spoločná sv. spoveď bude v našej farnosti v kostole v Teranoch i Šipiciach v pondelok Veľkého týždňa 2. apríla od 16.00 do 17.00 hod. Spovedanie v ostatných farnostiach nášho dekanátu môžete nájsť na nástenke.
  • Obrady Veľkonočného Trojdnia budeme v tomto roku sláviť v kostole v Teranoch.
  • Prosím, nahláste mi vašich chorých a starších ľudí, ktorí nemôžu prísť do kostola a chcú prijať sviatosti, aby som ich mohol navštíviť a vyslúžiť im tieto sviatosti.