Farské oznamy v týždni od 19. septembra do 25. septembra 2011

Dvadsiata piata nedeľa v cezročnom období

Za posvätenie kňazov

Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu,sviatok

Sv. Pia z Pietrelčiny, kňaza, spomienka

Výročie posviacky Katedrálneho chrámu svätého Františka Xaverského, sviatok

Za posvätenie kňazov

Dvadsiata šiesta nedeľa v cezročnom období

+rodičia Mária a Oskar Slobodoví

Sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza, Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov,spomienka

Za Božiu pomoc pre Bystríka, Gorazda a Máriu

Dvadsiata šiesta nedeľa v cezročnom období

• Dnes je mesačná zbierka pre potreby farnosti.
  • Prosím vás o pomoc pri upratovaní kostola v Teranoch v pondelok podľa vašej dohody a potom podľa potreby počas týždňa. Prosím o pomoc nielen ženy, ale aj mužov.
  • V tomto týždni sú jesenné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah jesenných kántrových dní je poďakovanie za úrodu.
  • V stredu máme spoločné kňazské rekolekcie so začiatkom o 9.00 hod. sv. omšou v Kňazskom seminári sv. Františka Xaverského v Badíne.
  • Vo štvrtoko 19.00 hod. pozývam do fary všetkých veriacich, ktorí majú záujem spoločne so mnou prehlbovať svoje poznanie Sv. Písma.
  • Prosím, aby ste mi ešte dnes nahlásili deti, ktoré chcú v tomto školskom roku pristúpiť k Prvému sv. prijímaniu v našej farnosti.
  • Do budúcej nedele nech sa nahlásia záujemcovia, ktorí by chceli v našej farnosti prijať Sviatosť birmovania. Jedná sa o tých, ktorí v budúcom kalendárnom roku dosiahnu vek 14 rokov a starších, ktorí ešte túto sviatosť neprijali. Pokiaľ by chcel niekto starší prijať sviatosť birmovania, či prvého sv. prijímania alebo tiež krstu, môže sa prihlásiť k prijatiu týchto sviatostí.