Farské oznamy v týždni od 21. novembra do 27. novembra 2011

Slávnosť Krista Kráľa

Obetovanie Panny Márie, spomienka

sv. omša nebude

+Irena Krajčíková, 10. výr.

+manžel Milan

Prvá adventná nedeľa

Za Božiu pomoc pre Emíliu

Sv. Cecílie, panny a mučenice, spomienka

Za Božiu pomoc pre Majku

Sv. Ondreja Dung-Laka, kňaza a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

Za dobrodincov

Prvá adventná nedeľa

• Na budúcu nedeľu je jesenná zbierka na charitu.
  • V piatok o 17.30 hod. bude vo fare stretnutie detí, ktoré bude zamerané na prípravu „Dobrej noviny“ v našej farnosti a vystúpenia detí na Vianoce.
  • Dnes prosím rodičov prvoprijímajúcich detí na krátke stretnutie po sv. omši.
  • Dnes sa koná po sv. omšiach pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia určenej na túto slávnosť, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Na budúcu nedeľu začína Adventné obdobie. Pri svätých omšiach požehnám adventné vence. Kto chce, môže si priniesť vlastný adeventný veniec na požehnanie.
  • Riaditeľka Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v Banskej Bystrici RNDr. Irena Herrmannová spolu s duchovným správcom školy Mgr. Borisom Brutovským srdečne pozývajú rodičov a žiakov piatych a deviatych ročníkov základných škôl na Deň otvorených dverí KGSM. Bližšie informácie nájdete na nástenke.
  • Diecézne pastoračné centrum pre rodinu v Banskej Bystrici pozýva v sobotu 26. novembra 2011 o 15.00 hod. na stretnutie  s názvom Stretnutie o poznaní a radostnom žití lásky v každom veku. Plodnosť nie je problém, ale dar. Témy stretnutia sú:  Cyklus plodnosti ženy. Spoznanie reči svojho tela. Symptotermálna metóda. Základy fungovania ľudskej plodnosti. Tehotenstvo. Prirodzené plánovanie rodičovstva ako životný štýl. Program stretnutia je pripravený od 15:00 do 17:00 hod a je vhodný pre snúbencov i manželov, učiteľov náboženstva a etiky, ženy po pôrode alebo po potrate, tých, ktorí chcú opustiť používanie antikoncepcie, tých, ktorí pomáhajú formou prednášok pri pastorácii mládeže, snúbencov a manželov vo farnostiach a chcú získať viac aktuálnych vedomostí. Prosíme o prihlásenie sa na kontakty CPR: rodinabb@rodinabb.sk.