Farské oznamy v týždni od 22.novembra do 28.novembra 2010

Slávnosť Krista Kráľa

Sv. Cecílie, panny a mučenice, spomienka

+Peter Viktor

Sv. Ondreja Dung-Laka, kňaza a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

+Alexandra a Andrej

+Marian Priadka

Prvá adventná nedeľa

+manžel Oldrich Hladík a rodičia Jozefína a Ferdinand Hladíkoví

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu

Sv. Kataríny Alexandrijskej, panny a mučenice, ľubovoľná spomienka

+Ján a Elena

Prvá adventná nedeľa

• V dnešnú nedeľu, na slávnosť Krista Kráľa, sa pred Sviatosťou Oltárnou koná obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia určenej na túto slávnosť, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Dnessa konajú v našej farnosti voľby členov Farskej pastoračnej a ekonomickej rady. Odovzdajte svoj volebný lístok do pripravenej schránky. Hlasy spočíta volebná komisia v zložení: pani Katarína Terenová, pani Jana Klapalová a pani Dana Kohútová.
  • pondelok sa v Kňazskom seminári v Badíne konajú celodiecézne kňazské rekolekcie pri príležiosti životného jubilea diecézneho biskupa Mons. Rudolfa Baláža. Pamätajme na nášho biskupa vo svojich modlitbách!
  • V nasledujúcu nedeľu začína nový cirkevný rok a adventné obdobie. Na budúcu nedeľu, ktorá je Prvá adventná, pri sv. omšiach požehnám adventné vence, ktoré sa budú používať v kostole, ale i tie, ktoré si donesiete na používanie vo svojich domácnostiach a chcete ich dať požehnať.
  • Na budúcu nedeľu je zbierka na charitu.

www.terany.fara.sk