Farské oznamy v týždni od 28.novembra do 5.decembra 2010

13.00 DD

Sv. Františka Xaverského, kňaza, sviatok patróna diecézy

Druhá adventná nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu (50 rokov)

Sv. Ondreja, apoštola, sviatok

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu Janekovú

+Ján a Mária

Sv. Františka Xaverského, kňaza, sviatok patróna diecézy

Za Božiu pomoc pre syna Miroslava

Druhá adventná nedeľa

• V dnešnú nedeľu je zbierka na charitu.
  • Tento týžden máme prvý piatok v mesiaci. Možnosť sv. spovede je vždy pred sv. omšou.
  • Na prvý piatok o 15.30 vyložím Sviatosť Oltárnu na poklonu v Teranoch. O 17.30 bude ukončenie adorácie s požehnaním a potom sv. omša. V Šipiciach bude sv. omša o 16.15 spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.
  • Voľby do farskej pastoračnej a ekonomickej rady konané minulý týždeň v našej farnosti prebehli podľa pravidiel, ktoré boli vopred ohlásené a spĺňajú predpisy štatútu vydaného diecéznym biskupom. Vrátilo sa 111 volebných lístkov, z ktorých dva boli neplatné. Volebná komisia spočítala hlasy. Na základe osobného rozhovoru so zvolenými farníkmi oznamujem, že mandát na tri roky do Farskej pastoračnej rady  prijali títo farníci: Janka Klapalová, Katarína Terenová, Zita Mihalovicová, Peter Majdák, Katarína Moravíková, Štefan Prísažný a Mária Klimová. Členmi Farskej ekonomickej rady sa stávajú títo farníci: Dana Kohútová, Petra Teťáková a Peter Kováč. Na budúcu nedeľu pri sv. omši o 9.00 hod. v kostole v Šipiciach zložia členovia predpísaný sľub a odovzdám im dekrét o ich členstve v týchto inštitúciách.
  • Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili volieb a tiež zvoleným farníkom, že prijali túto úlohu pre dobro nášho spoločenstva. Vyprosujem vám všetkým hojnosť Božích milostí v službe.
  • V piatok o 18.30 bude vo fare v Teranoch stretnutie detí a mládeže, ktorí sú ochotní zapojiť sa do koledovania Dobrej noviny. Zodpovedné osoby za tohoročnú Dobrú novinu v našej farnosti sú Miška Tarabová a Majka Bosáková z Terian. Dopravu, či odvoz domov v prípade potreby zabezpečím.

www.terany.fara.sk