Farské oznamy vo Veľkom týždni od 2. apríla do 8. apríla 2012

ZELENÝ ŠTVRTOK PÁNOVEJ VEČERE

Krížová cesta ulicami Šipíc

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA

• Dnes je dvadsiaty siedmy medzinárodný deň mládeže spojený so zbierkou na mládež.
  • Na Veľkonočnú nedeľu bude tradičná farská ofera.
  • Dnes bude o 13.00 hod. krížová cesta z Patkôša, cez Dvorníky do Hontianskych Tesár.
  • V pondelok bude spoločná sv. spoveď v našej farnosti v kostole v Teranoch i Šipiciach od 16.00 do 17.00 hod. V Šipiciach bude sv. omša o 16.30 hod. a v Teranoch o 17.00 hod.
  • V utorok bude sv. omša v Domove dôchodcov o 13.00 hod. spojená s vysluhovaním sviatosti pomazania chorých.
  • V stredu bude od 9.00 hod. upratovanie pred Veľkou nocou v kostole v Šipiciach. Prosím o pomoc.
  • Zelený štvrtokPánovej večere, ktorým sa začína sláviť Veľkonočné Trojdnie, oslávime v kostole v Teranoch sv. omšou so začiatkom o 16.30 hod. O 19.00 hod. bude v Šipiciach krížová cesta mládeže ulicami obce ku krížu.
  • Veľký piatokje dňom pokánia v celej Cirkvi, v tento deň je prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Pôst znamená možnosť len jedenkrát za deň sa dosýta najesť a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 18-teho roku života do začatého 60-teho roku života. Zdržiavanie sa mäsitého pokrmu sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 14-teho roku života.
  • Na Veľký Piatok sa budeme spoločne modliť ranné chvály a posvätné čítanie v kostole v Teranoch o 9.00 hod. Pozývam vás na túto spoločnú modlitbu Cirkvi. V Teranoch bude krížová cesta ulicami obce so začiatkom o 13.30 hod. spred domu Klapalovcov. Pôjdeme popri evanjelickom kostole, cintoríne a fare smerom ku katolíckemu kostolu, kde bude posledné zastavenie a záver krížovej cesty. Po nej začneme Deviatnik k Božiemu milosrdenstvu v kostole v Teranoch. Obrady Veľkého piatku začnú o 15.00 hod.
  • Na Bielu sobotu sa budeme spoločne modliť ranné chvály a posvätné čítanie v kostole v Teranoch o 9.00 hod. Po nej vyložím Sviatosť oltárnu na poklonu v Božom hrobe, ktorá potrvá do 19.00 hod. kedy ukončíme poklonu Deviatnikom k Božiemu milosrdenstvu a modlitbou vešpier. Prosím vás, aby ste sa zapísali na jednotlivé časy, aby bol vždy niekto z nás na poklonu v Božom hrobe.
  • Obrady Veľkonočnej Vigílie začnú o 19.30 hod. keď sa zhromaždíme pred kostolom v Teranoch, kde bude požehnanie ohňa a veľkonočnej sviece. Nezabudnite si prosím priniesť so sebou sviece.