13. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ 1. júla – 7. júla 2024

13. nedeľa v cezročnom období

 

Liturgické slávenie

Kostol

Čas slávenia

Úmysel sv. omše

Ut/2.7.

Návšteva Preblahoslavenej Panny Márie – sviatok

ŠIPICE

16:30

+ rodičia Ján a Helena, + bratia Ján, Zoltán, Michal a Zdenko

Str/3.7.

Sv. Tomáša, apoštola – sviatok

TERANY

17:30

+ Cecília Lipnická

 

Štv/4.7.

 

ŠIPICE

16:30

+ Anna Rerichová

(sv. omša zo slávnosti – vigília)

Pia/5.7.

sv. Cyrila a Metoda, slovanských vierozvestov, patrónov Európy - slávnosť

ŠIPICE

9:00

+ rodičia Chromekovi a Kohútovi

 

TERANY

10:30

+ Rudolf Tuček

 

So/ 6.7.

 

TERANY

8:00

+ krstný otec Marián Machovich

Ne/7.7.

ŠTRNÁSTA  NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

ŠIPICE

9:00

+ Bartolomej (10.výr.)

TERANY

10:30

Za farnosť

Príležitostné oznamy

  1. Zvonček. Šipice 98,00 EUR, Terany 112,00 EUR. Ďakujem za vaše dary a príspevky!  
  2. Chodník – Šipice - vyúčtovanie.Na chodníky sme mali k dispozícií 5787,48 EUR (preplatok za elektrinu za rok 2023; zbierka v kostole; predaj zvyšnej dlažby a palety-vrátenie) a obnova chodníkov stála 6126,67 EUR (nákup dlažby a obrubníkov, práca, materiál a likvidácia betónu). Ďakujem za každý jeden dar a príspevok, ako aj inú pomoc, či dobrú radu. Verím, že chodníku budú dlho a dobre slúžiť svojmu účelu. Zostáva nám ešte úprava okolia, teda zeme a nasadenie trávy na jeseň.
  3. Slávnosť sv. Cyrila a Metoda. V piatok, 5.7.2024, je slávnosť slovanských vierozvestov sv. Cyrila a Metoda. Je to súčasne aj štátny sviatok a deň pracovného pokoja. Preto sv. omše budú ako v nedeľu: Šipice o 9.00 hod. a Terany o 10.30 hod.
  4. Spovedanie chorých.Nakoľko prvý piatok v mesiaci júl vychádza na slávnosť sv. Cyrila a Metoda, chorých budem chodiť spovedať vo štvrtok dopoludnia. Vo štvrtok večer bude od 15.30 hod. adorácia v Šipiciach. Samozrejme, spovedám pred každou sv. omšou.
  5. Prianie.Začínajú prázdniny a dovolenkové obdobie. Chcem vám všetkým popriať pokojné leto, aby ste si dobre oddýchli a načerpali na tele, duchu a mali najmä čas na vzájomné vzťahy.
  6. Zbierka na dobročinné diela Sv. Otca. Dnes na záver sv. omší je tradičná zbierka na dobročinné diela Sv. otca. ak chcete, môžete prispieť na tento úmysel Ďakujem za vaše dary a príspevky.

 

Peter Repa, farár