Farské oznamy v týždni od 10. decembra do 16. decembra 2012

Za upevnenie rodín

Tretia adventná nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre syna Miroslava

Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

Tretia adventná nedeľa

+Ľubomír Fízik

·         V pondelok 10. decembrabude v kostole v Teranoch celodenná adorácia Najsvätejšej sviatosti Oltárnej sozačiatkom o 10.00 hod. Ukončenie adorácie s požehnaním budeo 16.15 hod. a potom sv. omša. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa. Vzadu sa môžete zapísať na jednotlivé časy počas adorácie.

·         V piatok po sv. omši cca o 17.15 hod. bude vo fare stretnutie detí, ktoré bude zamerané na prípravu „Dobrej noviny“ v našej farnosti a vystúpenia detí na Vianoce.

·         Vzadu v kostole je zoznam, do ktorého sa môžete prihlásiť pokiaľ máte záujem, aby k vám prišli koledníci Dobrej noviny na Narodenie Pána v utorok 25. decembra popoludní. Výťažok zbierky Dobrej noviny je určený na pomoc ľuďom v Afrike.

·         V piatok 14. decembra o 17.30 hod. bude na obecnom úrade v Hontianskych Tesároch ekumenické modlitbové stretnutie, ktoré bude zamerané na modlitbu matiek za svoje deti. Pozývame všetky matky, ktoré sa chcú spoločne modliť za seba, deti i za rodiny.

·         Tento týždeň máme zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. V sobotu bude svätá omša s formulárom „Za upevnenie rodín“.

·         Na nástenke je vyvesený čas spovedania pred Vianocami v jednotlivých farnostiach krupinského dekanátu. U nás bude spoločná spoveď v pondelok 17. decembra.

·         Prosím, nahláste mi veriacich, ktorí nemôžu prísť do kostola na predvianočnú sv. spoveď. Prídem im vyslúžiť sviatosti do ich príbytkov podľa dohody s príbuznými.

·         Od piatku 21. decembra do nedele 23. decembra bude v našej farnosti v kostole v Teranoch prebiehať duchovná obnova, ktorú bude viesť vdp. Marek Martiška. Bližší program je na nástenke.