Farské oznamy v týždni od 10. decembra do 17. decembra2017

Druhá adventná nedeľa

Na úmysel biskupa

Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

Na úmysel biskupa

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

Za upevnenie rodín

Tretia adventná nedeľa

+Marta, 10. výr. a rodičia

Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej, ľubovoľná spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu pri životnom jubileu

Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

+Milan Kováč, mesačná

Tretia adventná nedeľa

+Lucia

·         Dnes bude v kostole v Teranoch celodenná adorácia Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej so začiatkom po sv. omši. Ukončenie adorácie s požehnaním budeo 17.00 hod. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa.

·         Tento týždeň máme zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. V piatok bude svätá omša s formulárom „Za zachovanie mieru a spravodlivosti“ a v sobotu „Za upevnenie rodín“.

·         Od piatku 15.12. prebieha deviatnik „Svätá rodina hľadá prístrešie“. Prosím, aby sa záujemcovia, ktorí chcú, aby sa táto pobožnosť konala u nich doma, prihlásili u pani kostolníčky Klapalovej.

·         Na nástenke je vyvesený čas spovedania pred Vianocami v jednotlivých farnostiach krupinského dekanátu. U nás bude spoločná sv. spoveď v kostole v Teranoch v sobotu 16. decembra od 09.00 do 10.00 hod..

·         Prosím, nahláste mi veriacich, ktorí nemôžu prísť do kostola na predvianočnú sv. spoveď. Prídem im vyslúžiť sviatosti do ich príbytkov podľa dohody s príbuznými.

·         V nedeľu 17. decembra začína druhá časť adventného obdobia, ktorá je obdobím bezprostrednej prípravy na Vianoce.

·         V piatok 22.12. dopoludnia od 9.00 hod. prosím o pomoc pri upratovaní a výzdobe kostola v Šipiciach.