Farské oznamy v týždni od 10. marca do 16. marca 2014

Prvá pôstna nedeľa

+rodina

Za dar lásky

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

Za odpustenie hriechov

Za zdravie a Božiu pomoc pre Rudolfa

Druhá pôstna nedeľa

+Jozef Jančuška

Druhá pôstna nedeľa

+manžel Viliam Balačin a jeho rodičia

·         Dnes je jarná zbierka na charitu.

·         V tomto týždni sú jarné kántrové dni v stredu, v piatok a v sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Ich obsahom je príprava na pokánie a sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu. V piatok bude v Teranoch formulár sv. omše Za dar lásky a v sobotu Za odpustenie hriechov.

·         V piatok bude stretko detí vo fare. Srdečne pozývame všetky deti.

·         Na budúcu nedeľu popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu spojená s modlitbou posvätného ruženca.

·         Pobožnosť Krížovej cestybude v kostole v Teranoch bývať pol hodinu pred svätou omšou v pondelok, (v stredu), v piatok a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cesta v utorky pôstneho obdobia o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·         Farnosť Krupina nás pozýva na púť do Poľska: Čenstochová–Licheň. Podrobné informácie sú na nástenke.

·         Od 4. marca do 21. apríla 2014 (Veľkonočný pondelok) budú môcť záujemcovia získať každý deň na e-mail myšlienku od Svätého Otca Františka. Myšlienky pochádzajú z jeho pôstnych homílii, príhovorov a posolstiev. Cieľom aktivity je pomôcť duchovne sa pripraviť na vzkriesenie Krista. Záujemcovia sa môžu on-line prihlásiť na stránke www.post.kbs.skTí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou či pôstom.

·         V čase rozhodovania sa deviatakov základných škôl vo výbere strednej školy, informujeme o možnosti štúdia aj na Katolíckom gymnáziu Štefana Moyzesa v Banskej Bystrici. V rodinnej atmosfére je tu zabezpečená nielen formácia intelektuálna, ale aj duchovná. Gymnázium poskytuje aj ubytovanie na školskom internáte. Viac informácií sa dozviete na výveske alebo na internetovej stránke www.kgsm.sk, či pri osobnej návšteve školy na Hurbanovej 9 v Banskej Bystrici.