Farské oznamy v týždni od 11. marca do 17. marca 2013

16.00HT

Piata pôstna nedeľa

+manžel Viliam Balačin a jeho rodičia

·         Na budúcu nedeľu bude zbierka pre potreby farnosti.

·         Dnes bude v kostole v Teranoch o 15.00 hod. pobožnosť pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou v rámci duchovnej prípravy na posviacku kostola s úmyslom ďakovania a prosby za dobrodincov tohto diela.

·         Pobožnosť krížovej cestybude v kostole v Teranoch pol hodinu pred svätou omšou v pondelok, v piatok a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cesta v utorok o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·         V sobotu 16. marca o 15.00 hod.vás pozývam na krížovú cestu, ktorá začne na cintoríne vo Dvorníkoch a skončí na cintoríne v Hontianskych Tesároch, kde po jej skončení bude v dome smútku sv. omša.

·         Vo farnosti Sebechleby sa dnes začína tradičný Deviatnik pred slávnosťou sv. Jozefa. Program deviatnika je na nástenke. Všetci sme srdečne pozvaní zúčastniť sa ho.

·         Sekcia pre mládež organizuje Diecézne stretnutie mládeže pod názvom Kvetný víkend v dňoch 22.-24. marca 2013. Hlavnými hosťami budú rodičia blahoslavenej Chiary Luce Badano z Talianska. Účastnícky poplatok pre študentov, ktorý zahŕňa ubytovanie a program, je 14€. Viac informácií a registrácia je na stránke www.dcmmajak.sk.

·         Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska a Kanet, n. o. spustili oficiálnu registráciu na Národné stretnutie mládeže R13 v Ružomberku. Predstavuje alternatívu pre tých, ktorí nepocestujú koncom júla na Svetové dni mládeže do Ria de Janeira. Viac informácii je na stránke www.rio13.sk.