Farské oznamy v týždni od 12. októbra do 18. októbra 2015

Dvadsiata ôsma nedeľa v cezročnom období

+rodičia Danišoví

+rodičia Gazdagoví

+prastarí rodičia Albertíkoví

Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka, spomienka

+Alexander Balla

Sv. Lukáša, evanjelistu, slávnosť

+Milan

Sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

+Viera Uličná

Dvadsiata deviata nedeľa v cezročnom období

+Emília Hollanová

·         Na budúcu nedeľu bude zbierka na misie.

·         Vo štvrtok v Šipiciach a v piatok v Teranoch po sv. omšiach bude stretnutie birmovancov.

·         V sobotu o 18.30 hod. pozývame do fary všetkých na stretnutie zamerané na vytvorenie spoločenstva, ktoré nám môže pomôcť prehĺbiť vzťah k Bohu i voči sebe navzájom.

·         Na budúcu nedeľu slávime v kostole Teranoch o 10.30 hod. tradičnú hodovú slávnosť sv. evanjelistu Lukáša.

·         V nedeľu 18. októbra o 9.00 hodine na celom svete deti všetkých vekových skupín prerušia svoj vlastný program, aby sa spojili v modlitbe svätého ruženca. Túto akciu už roky organizuje celosvetová katolícka nadácia „Kirche in Not“, ktorá aj tentoraz vyzýva k účasti na akcii. Zapojenie sa do akcie veľmi odporúča aj náš biskupský úrad a zároveň spresňuje úmysel tohoročnej ružencovej modlitby: „Za jednotu a mier vo svete“ a „Za duchovné povolania.“ Akcia detského ruženca sa začala v roku 2005 vo Venezuele a už sa rozšírila do celého sveta. Zakladatelia a iniciátori dôverujú výroku sv. Pátra Pia: „Keď sa milión detí pomodlí ruženec, svet sa zmení.“

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac posvätného ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.

·         Milosrdné sestry Svätého Kríža v Dudinciach pozývajú dievčatá od 12 do 17 rokov na duchovnú obnovu od 23. až 25. októbra tohto roku. Bližšie informácie podám osobne alebo sa môžete priamo nakontaktovať na sestry.