Farské oznamy v týždni od 13.decembra do 19.decembra 2010

Tretia adventná nedeľa

Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

+matka a brat Štefan

+matka Mária a synovia Daniel a Ján

Za Božiu pomoc pre rodinu a pre vnuka v chorobe

Štvrtá adventná nedeľa

Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

+Ján a Alžbeta

+ rodičia Michal a Mária

Štvrtá adventná nedeľa

+Anna Mrázeková a za Božiu pomoc pre celú živú rodinu

• piatok o 17.00 bude vo fare v Teranoch stretnutie detí a mládeže, ktorí sa zapájajú do koledovania Dobrej noviny.
  • Vzadu je zoznam, do ktorého sa môžete prihlásiť pokiaľ máte záujem, aby k vám prišli koledníci Dobrej noviny. Výťažok zbierky Dobrej noviny je určený ľuďom v Afrike, ktorí žijú v podmienkach extrémnej chudoby a nemajú prístup k vzdelaniu, zdravotnej starostlivosti, pitnej vode a iným základným potrebám. Dobrá novina podporuje projekty vedúce k integrálnemu rozvoju človeka.Koledníci Dobrej noviny prídu do vašich príbytkov na Slávnosť Narodenia Pána 25. decembra a podľa záujmu aj v nedeľu 26. decembra.
  • Sekcia pre mládež Banskobystrickej diecézy pozýva všetkých mladých telom i duchom na Diecézny ples v Dudinciach dňa 26. februára 2011. Registrácia je na www.dcmmajak.sk. Vstupné je 20,- € na osobu, pre študentov, ktorí sa prihlásia do 31. decembra 2010, je vstupné 15,- €.
  • pondelok 20. decembra bude v našej farnosti spoločná sv. spoveď v Teranoch aj Šipiciach  od 16.00 do 17.00 hod. Prosím využite túto možnosť na dobrú predvianočnú sv. spoveď, keď budete mať k dispozícii aj iných kňazov z nášho dekanátu.
  • Do budúcej nedele mi prosím nahláste starých a chorých ľudí, ktorí nemôžu prísť do kostola na predvianočnú sv. spoveď. Prídem im vyslúžiť sviatosti do ich príbytkov v utorok 21. decembra dopoludnia.
  • Dnes popoludní o 14.00 hod. pozývam deti z Terian do fary na skúšku koledovania a zdobenie medovníkov.