Farské oznamy v týždni od 15. septembra do 21. septembra 2014

Sviatok Povýšenie sv. Kríža

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA, slávnosť

+rodičia Teťákoví a ich synovia Ján a Ľudovít

Sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza, Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov,spomienka

.

Dvadsiata piata nedeľa v cezročnom období

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA, slávnosť

Poďakovanie a prosba o zdravie a Božiu pomoc rodine Mihalovicovej

Sv. Kornélia, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov, spomienka

18.00HT

Dvadsiata piata nedeľa v cezročnom období

+Igor

·         Dnes prišli do našej farnosti rehoľné sestry vincentky z Krupiny a bude sa v Šipiciach i v Teranoch konať tradičná zbierka „Boj proti hladu“na pomoc chudobným na Haiti, Hondurase, v Ukrajine, Albánsku a Rusku. Pozývam vás k zapojeniu sa do tejto charitatívnej iniciatívy.

·         V pondelok máme slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. Sv. omše budú ako v nedeľu.

·         V tomto týždni sú jesenné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah jesenných kántrových dní je poďakovanie za úrodu.

·         Vzadu v kostole je možnosť zakúpiť si stolový katolícky kalendár na rok 2015 za 1,50€.

·         Do konca septembra mi prosím nahláste deti, ktoré chcú ísť v tomto školskom roku na prvé sv. prijímanie v našej farnosti.

·         Od utorka do soboty nebudem vo farnosti nakoľko dávam duchovné cvičenia pre bohoslovcov na Mariánskej hore v Levoči. V prípade potreby kňaza kontaktujte prosím pána farára z Dudiniec.

farský administr átor