Farské oznamy v týždni od 16. februára do 22. februára 2015

Šiesta nedeľa v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pre Leu a Blanku

POPOLCOVÁ STREDA

Za zdravie a Božiu pomoc pre Betku

+rodičia Anna a Ján Mikurčíkoví

Prvá pôstna nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Danišovú

+Ľudevít Kováč a rodičia z oboch strán

POPOLCOVÁ STREDA

Poďakovanie a prosba o Božiu pomoc

Za zdravie a Božiu pomoc pre Martina a Veroniku

Prvá pôstna nedeľa

·        Na budúcu nedeľu bude jarná zbierka na charitu.

·        V utorok sa končí prvá časť obdobia cez rok. Popolcovou stredou začína Pôstne obdobie, ktoré je obdobím prípravy na Veľkú noc. Je to deň pokánia v celej Cirkvi. V tento deň je prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Pôst znamená možnosť len jedenkrát za deň sa dosýta najesť a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 18-teho roku života do začatého 60-teho roku života. Zdržiavanie sa mäsitého pokrmu sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 14-teho roku života.

·        Pobožnosť Krížovej cestybude v kostole v Teranoch bývať pol hodinu pred svätou omšou v pondelok, v piatok a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cesta vo štvrtky pôstneho obdobia o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·        Vo štvrtok v Šipiciach a v piatok v Teranoch po sv. omšiach bude stretnutie birmovancov      v kostole.

·        Spoločnosť kňazov mariánov v spolupráci s CK LYMOS-TURIST v dňoch 19. – 25. apríla organizuje 7-dňovú púť do Pobaltia - Litva, Lotyšsko aj Poľsko. Cena púte za osobu 235 € s kvalitným hotelovým ubytovaním. Podrobné informácie nájdete na nástenke.