Farské oznamy v týždni od 17. marca do 23. marca 2014

+Jozef, Pavlína a Jozef

+Jozef Majdák

Tretia pôstna nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre Marcelku pri dosiahnutí občianskej dospelosti

·         Dnes popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu spojená s modlitbou posvätného ruženca.

·         Veriaci v Sebechleboch pod vedením dp. Juraja Šoreca v roku 1724 pristavili Kaplnku sv. Jozefa k svojmu Farskému kostolu sv. Michala, archanjela, a založili bratstvo sv. Jozefa. Pápež Klement XII. dňa 10.12.1730 toto bratstvo potvrdil. Súčasní veriaci v Sebechleboch na čele s Mgr. Danielom Markovičom si v tomto roku pripomínajú 290 výročie postavenia Kaplnky sv. Jozefa. Pri tejto príležitosti sa rozhodli prehĺbiť úctu k sv. Jozefovi a obnoviť Spoločenstvo sv. Jozefa. Obnovené spoločenstvo, ako súkromné združenie veriacich, potvrdil dňa 12.2.2014 Mons. Marián Chovanec. Zdravá a živá úcta k sv. Jozefovi – ochrancovi Cirkvi a rodín – je v tomto čase zvlášť aktuálna a potrebná. V stredu na slávnosť sv. Jozefa sme pozvaní na slávnostnú sv. omšu o 10.30 hod. do Sebechlieb.

·         Združený cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi Hontianske Tesáre-Dvorníky a Rímskokatolícka cirkev  farnosť  Terany vás pozývajú na Ekumenický svetový deň modlitieb vo štvrtok 20. marca 2014 o 17.30 hod. v malej sále Kultúrneho domu v Hontianskych Tesároch. Téma stretnutia je: „Pramene v púšti“ tento rok zamerané na podporu a pomoc kresťanom v Egypte. V pondelok o 17.30 hod. bude organizačné stretnutie na túto akciu v spomínaných priestoroch.

·         Pobožnosť Krížovej cestyv kostole v Teranoch býva pol hodinu pred svätou omšou v pondelok, (v stredu), v piatok a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cestavo štvrtok o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·         Farnosť Krupina nás pozýva na púť do Poľska: Čenstochová–Licheň. Podrobné informácie sú na nástenke.