Farské oznamy v týždni od 18. marca do 24. marca 2013

+Jozef Majdák a +kňaz Jozef Páleník

KVETNÁ NEDEĽA ČIŽE NEDEĽA UTRPENIA PÁNA

Za zdravie a Božiu pomoc pre Marcelku a celú rodinu

·         Dnes je zbierka pre potreby farnosti. Na budúcu nedeľu bude Dvadsiaty ôsmy medzinárodný deň mládeže spojený so zbierkou na mládež.

·         V stredu bude sv. omša v Teranoch o 16.30 hod. a vo štvrtok v  Šipiciach o 16 15. hod spojená s vysluhovaním sviatosti pomazania chorých. Tých, ktorí chcú prijať túto sviatosť, budem spovedať pred sv. omšami.

·         Prosím, nahláste mi vašich chorých a starších ľudí, ktorí nemôžu prísť do kostola a chcú prijať sviatosti, aby som ich mohol navštíviť a vyslúžiť im tieto sviatosti.

·         V utorok, na slávnosť sv. Jozefa, sme srdečne pozvaní na slávnostnú sv. omšu do Sebechlieb so začiatkom o 10.30 hod.

·         V piatok bude sv. omša v Teranoch o 9.00 hod. nakoľko večer spovedáme v dekanáte podľa rozpisu.

·         Spoločná sv. spoveď bude v našej farnosti v kostole v Teranoch i Šipiciach v pondelok Veľkého týždňa 25. marca od 16.00 do 17.00 hod. Spovedanie v ostatných farnostiach nášho dekanátu môžete nájsť na nástenke.

·         Kvetnou nedeľou začína Veľký týždeň. Sv. omša v Šipiciach i v Teranoch začne slávnostným vstupom na pamiatku Pánovho vstupu do Jeruzalema, pri ktorom požehnáme ratolesti.

·         Obrady Veľkonočného Trojdnia budeme sláviť v kostole v Teranoch.

·         V nedeľu 2. júna príjmu v kostole v Šipiciach pri sv. omši o 9.00 hod. deti z našej farnosti prvé sväté prijímanie. Budeme zároveň sláviť aj Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi spojenú s procesiou s Najsvätejšou Eucharistiou v okolí kostola.

·         Prosím vás o pomoc, čo sa týka pečenia na posviacku kostola v Teranoch. Túto skutočnosť budú koordinovať v Teranoch Petra Teťáková a v ostatných obciach Danka Kohútová. Prosím tiež o finančnú pomoc na výzdobu kostolov na Veľkú noc a posviacku.