Farské oznamy v týždni od 19. septembra do 25. septembra 2016

Dvadsiata piata nedeľa v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pri operácii

Sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza, Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov,spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Marcelu

Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu,sviatok

Za obrátenie rodiny

Sv. Pia z Pietrelčiny, kňaza, spomienka

Poďakovanie za úrodu

+Peter Bicka

Výročie posviacky Katedrálneho chrámu svätého Františka Xaverského, sviatok

+Ján Vlačuha, 5. výr.

Dvadsiata šiesta nedeľa

v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pre matku Máriu

Za zdravie a Božiu pomoc pre Dušana Sečkára pri životnom jubileu 50 rokov

Dvadsiata šiesta nedeľa

v cezročnom období

·         Srdečne vás pozývame na vystúpenie speváčky p. Hanky Servickej dnes o 15:00 v kostole v Hontianskych Trsťanoch. Hanka Servická je speváčkou ľudových, náboženských a mariánskych piesní, pomedzi ktoré sa s poslucháčmi delí o svedectvo viery vlastného života. Podujatie bude trvať cca 1 hodinu, vstup je voľný, kto chce, môže prispieť dobrovoľným príspevkom.

·         V tomto týždni sú jesenné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah jesenných kántrových dní je poďakovanie za úrodu. Sv. omšu s týmto formulárom budeme sláviť v piatok v kostole v Teranoch.

·         Farnosť Dudince pozýva na autobusový pútnicky zájazd do Ríma a Assisi 9.10-13.10.2016 v cene 203€. Záujemcom budú bližšie informácie ešte poskytnuté.

·         Do konca septembra mi prosím nahláste deti, ktoré chcú ísť v tomto školskom roku na prvé sv. prijímanie v našej farnosti.

·         Dňa 1. októbra si v našej farnosti vyslúžia sviatosť manželstva Radka Kohútová, ktorá pochádza z farnosti Terany a Lukáš Sabač, ktorý pochádza z gréckokatolíckej farnosti Košice – Západ.  Ak by niekto vedel o prekážke k sláveniu tohto manželstva, nech to oznámi na našom farskom úrade. Zároveň odporúčame týchto snúbencov do vašich modlitieb.