Farské oznamy v týždni od 2. februára do 8. februára 2015

Štvrtá nedeľa v cezročnom období

Obetovanie Pána, sviatok

+Ján Očenáš a rodina

Za zdravie a Božiu pomoc pre Dadu

Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

+Johana a Pavel

Piata nedeľa v cezročnom období

+rodičia z oboch strán

Obetovanie Pána, sviatok

+Vlasta Lukáňová

Sv. Blažeja, biskupa a mučeníka, ľub.  spomienka

+Vierka

Sv. Agáty, panny a mučenice,spomienka

Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

+Maroš

Piata nedeľa v cezročnom období

·        Dnes popoludní nebude prvonedeľná adorácia.

·        V pondelok, na sviatok Obetovania Pána, si prosím nezabudnite priniesť sviece na požehnanie.

·        V utorok o 19.30 hod. pozýva farnosť Dudince do kinosály LD Diamant na besedu o referende. Bližšie informácie sú na nástenke.

·        Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budem pred sv. omšami počas týždňa. V kostole v Šipiciach bude sv. omša v piatok o 16.15 hod. a v Teranoch o 17.30 hod.  spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·        Sestry Svätého kríža z Dudiniec pozývajú dievčatá vo veku od 12 do 15 rokov na duchovnú obnovu, ktorá sa bude konať 6.-8. februára v Pečeniciach v cene 10,-€. Zvlášť ju odporúčam dievčatám, ktoré sa pripravujú na birmovku. Viac informácii je na nástenke.

·        Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana z poverenia vatikánskeho Štátneho sekretariátu informuje, že medzi aktivitami Roka zasväteného života 2015 bol deň 8.  február 2015 (nedeľa) vyhlásený za Svetový deň modlitby, zamýšľania sa a boja proti obchodovaniu s ľuďmi. Táto iniciatíva vyšla od Medzinárodných združení generálnych predstavených ženských i mužských reholí a Svätý Otec pápež František ju s radosťou privítal. Existuje viacero aktivít vo svete proti obchodovaniu s ľuďmi, avšak vyžaduje sa ešte väčšie prehĺbenie poznatkov v tejto oblasti a širšia spolupráca rôznych náboženských a sociálnych inštitúcií. Aj Konferencia biskupov Slovenska je pozvaná k sláveniu tohto Svetového dňa, aby sa napomohlo senzibilizácii verejnej mienky a veriacich ľudí voči tomuto smutnému fenoménu prítomnému vo svete, ktorý je jedným z najbolestnejších rán súčasnej doby.