Farské oznamy v týždni od 2. júna do 8. júna 2014

Siedma veľkonočná nedeľa

+rodina Kukučková

Za povolania na kňazský stav

NEDEĽA ZOSLANIA DUCHA SVÄTÉHO,slávnosť

+manžel

Sv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

+Anna a Michal

Sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka, spomienka

HT

NEDEĽA ZOSLANIA DUCHA SVÄTÉHO,slávnosť

·         Dnes je zbierka na katolícke masmédiá.

·         Dnes popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu na prvú nedeľu v mesiaci spojená s modlitbou Korunky k Božiemu milosrdenstvu.

·         Do soboty prebieha Novéna k Duchu Svätému, ktorú sa modlievame po každej svätej omši v Teranoch i v Šipiciach.

·         V tomto týždni sú letné kántrové dni v stredu, v piatok a v sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Ich obsahom sú prosby za jednotu kresťanov alebo za duchovné povolania.

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budem pred sv. omšou v pondelok a v utorok. V kostole v Šipiciach bude sv. omša vo štvrtok o 16.15 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou. V kostole v Teranoch bude sv. omša v piatok o 17.00 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         Veriaci, ktorý sa zúčastní na slávnosť Zoslania Ducha Svätého na verejnom speve alebo recitovaní hymnu k Duchu Svätému, môže za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky. Touto slávnosťou sa končí veľkonočné obdobie a od pondelka 9.6. pokračuje Obdobie cez rok.

·         Od stredy 4. júna  do stredy 11. júna nebudem vo farnosti nakoľko idem na študijnú púť do Ríma. V prípade potreby kňaza kontaktujte prosím pána farára z Dudiniec.

·         Pozvánka na púť do Poľska - "Po stopách sv. Jána Pavla II.", ktorú organizuje farnosť Litava prvý augustový týždeň od 3. - 9. 8.2014 za 200,00€. Treba sa prihlásiť  najneskôr do 15.6. 2014.

·         Balkán zasiahli storočné povodne, ktoré boli jedny z najničivejších v histórii. Slovenská katolícka charita vyhlásila finančnú aj materiálnu zbierku na pomoc rodinám v Bosne a Hercegovine a v Srbsku. Informácie o tom, ako je možné zapojiť sa finančne, aké veci darovať a zoznam centier, ktoré materiálnu pomoc prijímajú, nájdete na internetovej stránke www.charita.sk.

Ďakujeme všetkým za solidaritu s tisíckami rodín v núdzi.  RKC Biskupstvo Banská Bystrica