Farské oznamy v týždni od 2. novembra do 8. novembra 2015

Sv. Karola Borromea, biskupa,spomienka

+priatelia

+rodičia

+ na ktorých si nik nespomína

Tridsiata druhá nedeľa v cezročnom období

+zasvätení

Spomienka na všetkých verných zosnulých

Na úmysel Svätého Otca

+príbuzní

+diakoni, kňazi a biskupi

Tridsiata druhá nedeľa v cezročnom období

·         Dnes bude v kostole v Teranoch o 14.30 hod. vyložená Sviatosť Oltárna na pobožnosť na prvú nedeľu v mesiaci spojenú s korunkou k Božiemu milosrdenstvu.

·         Dnespopoludní na cintoríne v Teranoch bude o 15.30 hod. pietna spomienka na zosnulých umretých v uplynulom roku v tejto obci spojená s modlitbou za zosnulých.

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. V kostole v Šipiciach bude sv. omša vo štvrtok o 16.15 hod. a v Teranoch v piatok o 16.30 hod spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a  pomodlí sa Modlitbu Pána a  urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď(krátko pred tým alebo potom), sv. prijímanie(najlepšie v ten istý deň), modlitba na úmysel Svätého Otca(stačí Otčenáš, Zdravas' a Sláva). Okrem toho ako vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj všednému. Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa.

·         Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorína aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1. novembra do 8. novembra. Treba splniť aj ďalšie podmienky. Jedna sv. spoveď však stačí na všetky odpustky.

·         Naša farnosť sa opäť zapojí do kampane Sviečka za nenarodené deti, ktorú organizuje pro-life organizácia Fórum života s podporou a požehnaním biskupov Slovenska. Hlavnou myšlienkou tejto kampane je spojiť spomienku na našich drahých zosnulých s pripomenutím si osudov detí, ktoré sa nemohli narodiť, lebo zomreli pri spontánnom alebo umelom potrate. Túto spomienku môžeme vyjadriť symbolicky večer 2. novembra na Pamiatku zosnulých zapálením sviečky a modlitbou s prosbou o Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti. V našich kostoloch si môžete zakúpiť originálnu sviečku s logom kampane a tým podporiť aktivity zamerané na ochranu života od počatia, podporu ľudskej dôstojnosti a rodiny. Viac informácií o kampani nájdete na stránke www.sviecka.forumzivota.skĎakujeme!

Marek Hraňo, farský administrátor