Farské oznamy v týždni od 21. apríla do 27. apríla 2014

NEDEĽA

BOŽIEHO MILOSRDENSTVA

Za zdravie a Božiu pomoc pre Jána a jeho rodinu

·         Namiesto Anjel Pána sa po celé Veľkonočné obdobie modlíme Raduj sa nebies Kráľovná.

·         Dnes vás všetkých o 17.00 hod. pozývam do kostola v Teranoch na slávnostné vešpery, ktorými ukončíme slávenie Veľkonočného Trojdnia v našej farnosti.

·         Na Veľkonočný pondelok budú sv. omše ako v nedeľu. V Teranoch bude pred sv. omšou o 10.15 hod. Deviatnik k Božiemu milosrdenstvu.

·         Od Veľkonočného utorku do Veľkonočného piatku bude v kostole v Teranoch každý deň sv. omša o 17.30 hod. zakončená Deviatnikom k Božiemu milosrdenstvu pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou, na Veľkonočnú sobotu o 9.00 hod..

·         Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k dôstojnému sláveniu Veľkonočného Trojdnia v našej farnosti.

·         Na Slávnosť Božieho milosrdenstva bude slávnostnú sv. omšu o 10.30 hod. v Teranoch celebrovať dp. Peter Jandura, špirituál Kňazského seminára v Badíne. Srdečne všetkých pozývam na túto slávnosť.

·         Budúca nedeľaje Nedeľa Božieho milosrdenstva. Je to deň svätorečenia Jána Pavla II. s ktorým sa veľmi silno spája úcta k človeku, manželstvu a rodine. Aj z toho dôvodu sa v tento deň začína vo všetkých chrámoch Slovenska zber podpisov pod petíciu za vypísanie referenda o ochranu manželstva a detí. Viac informácií nájdete na letáčikoch vzadu v kostole.

Marek Hraňo, farský administrátor