Farské oznamy v týždni od 23. marca do 29. marca 2015

+Magda Žirková

KVETNÁ NEDEĽA ČIŽE NEDEĽA UTRPENIA PÁNA

+Albína a Jozef Ďurdíkovci

·        KBS dňa 17. marca vydala vyhlásenie, v ktorom sa obracia na vládu SR, aby starostlivosť o prenasledovaných kresťanov zaradila medzi svoje zahraničné priority. KBS zároveň prosí veriacich, aby sa modlili za prenasledovaných kresťanov a pomohli zmierniť ich hmotnú biedu finančným darom. Preto KBS vyhlásila celoslovenskú finančnú zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom vo svete, najmä na Blízkom a Strednom východe i v Afrike. Zbierka sa uskutoční na Kvetnú nedeľu 29. marca 2015. Uvedomujeme si, že naši veriaci pravidelne a obetavo podporujú viaceré finančné projekty, ale táto mimoriadna zbierka je dôsledkom výnimočne zlej hmotnej situácie na smrť prenasledovaných kresťanov. Svojou finančnou pomocou môžeme viacerým ľuďom zachrániť zdravie i životy.

·        Na budúcu nedeľu bude Tridsiaty medzinárodný deň mládeže. Kvetnou nedeľou začína Veľký týždeň. Sv. omša v Šipiciach i v Teranoch začne slávnostným vstupom na pamiatku Pánovho vstupu do Jeruzalema, pri ktorom požehnám ratolesti.

·        Pokiaľ chcete prispieť na kvetinovú výzdobu na Veľkú noc, môžete vložiť svoj milodar do pokladničky vzadu v kostole.

·        Spoločná sv. spoveďbude v našej farnosti v kostole v Teranoch i Šipiciach v pondelok 23. marca od 16.00 do 17.00 hod. Spovedanie v ostatných farnostiach nášho dekanátu môžete nájsť na nástenke.

·        Prosím, nahláste mi vašich chorých a starších ľudí, ktorí nemôžu prísť do kostola a chcú prijať sviatosti, aby som ich mohol navštíviť a vyslúžiť im tieto sviatosti.

·        Pobožnosť Krížovej cestybude v kostole v Teranoch pol hodinu pred svätou omšou v stredu a v nedeľu, v Šipiciach vo štvrtok. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·        Na budúcu nedeľu sa mení čas o 02.00 hod. na 03.00 hod.