Farské oznamy v týždni od 23. novembra do 29. novembra 2015

Slávnosť Krista Kráľa

Za zdravie a Božiu pomoc v rodine

+Ján Trebuľa a matka Amália

Prvá adventná nedeľa

Sv. Ondreja Dung-Laka, kňaza, a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu Janekovú

Prvá adventná nedeľa

+súrodenci Magda, Anton a Mária

·         Na budúcu nedeľu je jesenná zbierka na charitu.

·         Dnes sa bude po sv. omši konať pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·         Od pondelka do piatku nebudem vo farnosti, nakoľko idem na duchovné cvičenia. V prípade potreby kňaza, obráťte sa prosím na pána farára do Dudiniec.

·         V sobotu o 19.00 hod. pozývame do fary všetkých na stretnutie spoločenstva, ktoré nám môže pomôcť prehĺbiť vzťah k Bohu i voči sebe navzájom.

·         Na budúcu nedeľu začína Adventné obdobie. Pri svätých omšiach požehnám adventné vence. Kto chce, môže si priniesť vlastný adventný veniec na požehnanie.

·         Katolícke gymnázium Štefana Moysesa, Hurbanova 9, Banská Bystrica, srdečne pozýva všetkých rodičov a žiakov piatych a deviatych ročníkov základných škôl na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční vo štvrtok  26. novembra 2015 od  830 do 1300 hod. Návštevníkom  budú  poskytnuté informácie o štúdiu na Katolíckom gymnáziu, budú sa môcť zúčastniť vyučovania, prezrieť si jednotlivé triedy, odborné učebne, telocvičňu, areál školy a internát a tiež uvidia  rôzne ukážky zo záujmovej činnosti žiakov Katolíckeho gymnázia Š. Moysesa. Na vašu návštevu sa tešia študenti a pracovníci Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v B. Bystrici.

·         Od nedele 22. novembra 2015 sa na celom Slovensku spúšťa registrácia na Svetové dni mládeže 2016 v Krakove. Mladí z Banskobystrickej diecézy (od 14 rokov) sa môžu registrovať cez webovú stránku www.dcmmajak.sk. Na toto celosvetové stretnutie pozýva aj samotný Sv. Otec František. Podľa jeho slov budú SDM jedným z vrcholov slávenia Svätého roku milosrdenstva a práve v meste, v ktorom žili dvaja veľkí apoštoli milosrdenstva - sv. Jána Pavol II. a sv. Faustína Kowalská.Zároveň dávame do pozornosti rozbehnutú duchovnú prípravu na Svetové dni mládeže pod názvom Milosrdne. Viac na stránke www.svetovednimladeze.sk