Farské oznamy v týždni od 26. mája do 1. júna 2014

NANEBOVSTÚPENIE PÁNA, slávnosť

+Ján Michelík

Siedma veľkonočná nedeľa

Za prvoprijímajúce deti a ich rodičov

V čase sejby

Za zdravie a Božiu pomoc pre Irenku

NANEBOVSTÚPENIE PÁNA, slávnosť

+Martin a Mária a brat Jozef

Vigília

18.00HT

Siedma veľkonočná nedeľa

+Filip

·         Na budúcu nedeľu bude zbierka na katolícke masmédiá.

·         Pondelok, utorok a streda sú prosebné dni, počas ktorých prosíme za úrodu. Formulár sv. omše V čase sejby budeme mať v utorok v Šipiciach.

·         Vo štvrtok je prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána.

·         Od piatku začína Novéna k Duchu Svätému, ktorú sa budeme modlievať po každej svätej omši v Teranoch i v Šipiciach.

·         V sobotu 31. mája bude v kostole v Šipiciach celodenná adorácia Najsvätejšej sviatosti Oltárnej so začiatkom o 09.00 hod. sv. omšou. Ukončenie adorácie so sviatostným požehnaním bude o 15.00 hod. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa.

·         Slávnosť prvého sv. prijímania v našej farnosti bude na budúcu nedeľu 1. júna vo sv. omši o 10.30 hod. v kostole v Teranoch. Sv. spoveď pre prvoprijímajúce deti a ich rodičov bude v sobotu 31.mája od 10.00 hod.

·         Pozvánka na púť do Poľska - "Po stopách sv. Jána Pavla II.",ktorú organizuje farnosť Litava prvý augustový týždeň od 3. - 9. 8.2014 za 200,00€. Treba sa prihlásiť  najneskôr do 15.6. 2014.

·         Balkán zasiahli storočné povodne, ktoré boli jedny z najničivejších v histórii. Slovenská katolícka charita vyhlásila finančnú aj materiálnu zbierku na pomoc rodinám v Bosne a Hercegovine a v Srbsku. Informácie o tom, ako je možné zapojiť sa finančne, aké veci darovať a zoznam centier, ktoré materiálnu pomoc prijímajú, nájdete na internetovej stránke www.charita.sk. Ďakujeme všetkým za solidaritu s tisíckami rodín v núdzi.  RKC Biskupstvo Banská Bystrica