Farské oznamy v týždni od 28. októbra do 3. novembra 2019

Tridsiata nedeľa v cezročnom období

Liturgické slávvenie

Sv. Šimona a Júdu, apoštolov, sviatok

Za vnútorné uzdravenie syna

+Martin Majchút

+manžel

Za zdravie a Božiu pomoc pre dcéry a neter

VŠETKÝCH SVÄTÝCH, slávnosť

Spomienka na všetkých verných zosnulých

Na úmysel Sv. Otca

Tridsiata prvá nedeľa

v cezročnom období

Za šťastnú operáciu

VŠETKÝCH SVÄTÝCH, slávnosť

Za zdravie a Božiu pomoc pre Helenu a jej rodinu

Spomienka na všetkých verných zosnulých

+Ján Uhrin, 15. výr., rodičia a brat Štefan

10.00HT

Za všetkých zosnulých

Tridsiata prvá nedeľa v cezročnom období

+kňazi a biskupi nášho biskupstva

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci, možnosť sv. spovede je před sv. omšami.

·         Vo štvrtok bude od 16.00 do 17.00 hod. spoveď pred sviatosťou birmovania zvlášť pre birmovancov, birmovných rodičov a príbuzných birmovancov.

·         Občianske združenie Fórum života aj tento rok v čase Pamiatky zosnulých organizuje pravidelnú zbierku pod názvom Sviečka za nenarodené deti. Kúpou sviečky podporíte projekty konkrétnej pomoci Fóra života, v ktorých pomáhajú najmä ženám - ktoré zažili spontánny potraty alebo ženám, ktoré sú zasiahnuté umelým potratom, resp. zvažujú potrat pred prijatím dieťaťa. Jej zapálením vyjadríte, že Vám záleží na každom ľudskom živote, aj nenarodenom. V roku 2018 bolo na Slovensku evidovaných viac ako 15-tisíc potratov. Umelých potratov bolo vykonaných 7350 a takmer 8-tisíc žien prežilo v minulom roku spontánny potrat. Malá sviečka stojí 1 EUR, veľká v skle 4 EUR. Fórum života Vám ďakuje za podporu.

·         Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a  pomodlí sa Modlitbu Pána a  urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď(krátko pred tým alebo potom), sv. prijímanie(najlepšie v ten istý deň), modlitba na úmysel Svätého Otca(stačí Otčenáš, Zdravas' a Sláva). Okrem toho ako vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj všednému. Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa.

·         Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorína aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1. novembra do 8. novembra. Treba splniť aj ďalšie podmienky. Jedna sv. spoveď však stačí na všetky odpustky.