Farské oznamy v týždni od 28. septembra do 4. októbra 2015

Dvadsiata šiesta nedeľa v cezročnom období

+Jozef a syn Peter

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi,spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Oľgu

Svätých anjelov strážcov, spomienka

+otec Milan a starí rodičia

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

Sv. Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov, sviatok

+manžel Jozef Bakajsa rodičia Michal a Anna Jankovičoví

Sv. Terézie z Lisieux, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

+Anna

Svätých anjelov strážcov, spomienka

+starí rodičia Belanoví a ich synovia a dcéry

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

+Pavel Svoreň a manželka Veronika

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budem pred sv. omšami počas týždňa. V kostole v Šipiciach bude sv. omša v piatok o 16.15 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou. V kostole v Teranoch bude sv. omša v piatok o 18.00 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         Na prvú sobotu v mesiaci 3.októbra má náš dekanát spovednú službu na Starých Horách. Z tohto dôvodu nebude v sobotu v kostole v Teranoch sv. omša.

·         V nedeľu bude v Senohrade slávnostná sv. omša z príležitosti spomienky na Pannu Máriu ružencovú.

·         Do konca septembra mi prosím nahláste deti, ktoré chcú ísť v tomto školskom roku na prvé sv. prijímanie v našej farnosti.

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac posvätného ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.

·         Milosrdná sestry Svätého Kríža v Dudinciach pozývajú dievčatá od 12-17 rokov na duchovnú obnovu 23.-25. októbra toho roku. Bližšie informácie podám osobne alebo sa môžete priamo nakontaktovať na sestry.