Farské oznamy v týždni od 29. augusta do 4. septembra 2016

Dvadsiata druhá nedeľa v cezročnom období

Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa, spomienka

+Ladislav Dóka, Vendelín a Mária

+Jozef Grajciar a Jozef Babiak

pohrebná

+Ondrej a syn Marian

Sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka

+brat Ľubomír

Dvadsiata tretia nedeľa

v cezročnom období

Dvadsiata tretia nedeľa

v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pre deti

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. V piatok bude v kostole v Šipiciach sv. omša o 16.15 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou a v Teranoch o 18.00 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou. Spovedať budem pred sv. omšami počas týždňa.

·         Farnosť Dudince pozýva na autobusový pútnicky zájazd do Ríma a Assisi 9.10-13.10.2016 v cene 203€. Záujemcom budú bližšie informácie ešte poskytnuté.

·         V sobotu 3. septembra od 13.00 hod. na amfiteátri v Dudinciach vás spoločenstvo SION v spolupráci s farnosťou Terany a projektom GODZONE pozývajú na HONTFEST. Je to kresťanský festival zameraný na prinášanie atmosféry neba medzi ľudí - budovanie bratských vzťahov a velebenie Boha "celým telom". Festivalom chceme priniesť do povedomia ľudí v regióne Hont chválovú kultúru, ktorá, ako veríme, môže pomôcť k budovaniu zdravých medziľudských vzťahov, postavených na kresťanských princípoch, ako aj živej spolupráce medzi kresťanskými cirkvami a denomináciami. Bližšie informácie sú na nástenke a na  stránke www.hontfest.skKto by chcel finančne podporiť túto akciu, môže svoj milodar vložiť do označenej pokladničky vzadu v kostole.

·         Na budúcu nedeľu budeme pri sv. omšiach v Šipiciach i v Teranoch sláviť Veni Sancte, pri ktorom budeme vzývať Ducha Svätého o milosti do nastávajúceho školského roka.

·         V nedeľu 11. septembra bude v Šipiciach slávnostná sv. omša z príležitosti titulu kostola Narodenia Panny Márie, ktorú bude celebrovať dp. JCDr. Jozef Kuneš, súdny vikár našej diecézy.