Farské oznamy v týždni od 3. decembra do 9. decembra 2012

Prvá adventná nedeľa

Sv. Františka Xaverského, kňaza, sviatok

+biskupi a kňazi našej diecézy

Vigília slávnosti

+Emília

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Druhá adventná nedeľa

+manžel Ján Straka, 1. výr.

+Matej, Mária a syn Jozef Oremoví

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE,vigíliaslávnosti

+ rodičia Pavol a Mária Šimúnoví

Druhá adventná nedeľa

·        Dnes je jesenná zbierka na charitu.

·        Dnes popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu spojená s modlitbou Korunky k Božiemu Milosrdenstvu.

·        Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci, sv. spoveď je pred každou sv. omšou počas týždňa.

·        V piatok po sv. omši cca o 18.30 hod. bude vo fare stretnutie detí, ktoré bude zamerané na prípravu „Dobrej noviny“ v našej farnosti a vystúpenia detí na Vianoce.

·        V sobotu máme prikázaný sviatok Slávnosť Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Sv. omše budú v piatok na vigíliu slávnosti v Šipiciach o 16.15 hod. a v Teranoch o 17.30 hod. V samotný deň slávnosti v sobotu bude sv. omša v Teranoch o 09.00 hod.

·        V pondelok 10. decembra bude v kostole v Teranoch celodenná adorácia Najsvätejšej sviatosti Oltárnej sozačiatkom o 10.00 hod. Ukončenie adorácie s požehnaním budeo 16.15 hod. a potom sv. omša. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa. Vzadu sa môžete zapísať na jednotlivé časy počas adorácie.

·        Biskupský úrad začína rozbiehať projekt budovania archívu nebohého otca biskupa Mons. Rudolfa Baláža, ktorý je zameraný na zozbieranie všetkých možných fotografických, filmových, fonetických, písomných materiálov a pod., zo života otca biskupa Baláža. Touto cestou sa obracia na všetky farské úrady, ale aj na všetkých farníkov, ktorí takýto dokumentačný materiál majú k dispozícii a sú ochotní na tomto projekte spolupracovať. Materiály sa môžu zhromažďovať aj na jednotlivých farských úradoch, kde si ich pracovník archívu vypožičia na digitalizáciu. Pracovníci diecézneho archívu zaručujú, že požadované materiály, okrem darov, budú po digitalizácii vrátené majiteľom v pôvodnom stave.