Farské oznamy v týždni od 3. marca do 9. marca 2014

Ôsma nedeľa v cezročnom období

+Mirko a jeho rodičia

POPOLCOVÁ STREDA

+Monika a Paľko

+Monika a Milan

Prvá pôstna nedeľa

+Ján Majdák a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu

POPOLCOVÁ STREDA

+Ján

Prvá pôstna nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre našu sestru pri životnom jubileu 70 rokov

·         Na budúcu nedeľu bude jarná zbierka na charitu.

·         Dnes popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu spojená s modlitbou Korunky k Božiemu milosrdenstvu.

·         V utorok sa končí prvá časť obdobia cez rok. Popolcovou stredou začína Pôstne obdobie, ktoré je obdobím prípravy na Veľkú noc. Je to deň pokánia v celej Cirkvi. V tento deň je prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Pôst znamená možnosť len jedenkrát za deň sa dosýta najesť a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 18-teho roku života do začatého 60-teho roku života. Zdržiavanie sa mäsitého pokrmu sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia a zaväzuje každého rímskeho katolíka od 14-teho roku života.

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budem pred každou sv. omšou počas týždňa. V kostole v Šipiciach bude sv. omša vo štvrtok o 16.15 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou. V kostole v Teranoch bude sv. omša v piatok o 16.30 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         Pobožnosť Krížovej cestybude v kostole v Teranoch bývať pol hodinu pred svätou omšou v pondelok, (v stredu), v piatok a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cesta v utorky pôstneho obdobia o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·         Farnosť Krupina nás pozýva na púť do Poľska: Čenstochová–Licheň. Podrobné informácie sú na nástenke.

·         V čase rozhodovania sa deviatakov základných škôl vo výbere strednej školy, informujeme o možnosti štúdia aj na Katolíckom gymnáziu Štefana Moyzesa v Banskej Bystrici. V rodinnej atmosfére je tu zabezpečená nielen formácia intelektuálna, ale aj duchovná. Gymnázium poskytuje aj ubytovanie na školskom internáte. Viac informácií sa dozviete na výveske alebo na internetovej stránke www.kgsm.sk, či pri osobnej návšteve školy na Hurbanovej 9 v Banskej Bystrici.