Farské oznamy v týždni od 3. novembra do 9. novembra 2014

Spomienka na všetkých verných zosnulých

+rodičia, sestry a bratia

+starí rodičia Anna a Michal Dráboví a ich deti

Poďakovanie za 35rokov manželstva

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Getinovú

.

Výročie posviacky Lateránskej baziliky, sviatok

Sv. Karola Boromea, biskupa,spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Marietu

Za šťastný pôrod

Za uzdravenie Márie Kataríny

Výročie posviacky Lateránskej baziliky, sviatok

+otec a matka Elena a ich deti

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budem pred sv. omšami počas týždňa. V kostole v Šipiciach bude sv. omša v piatok o 16.15 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou. V kostole v Teranoch bude sv. omša v piatok o 17.30 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         V piatok po sv. omši o 18.30 hod. bude vo fare stretnutie detí, na ktoré pozývame zvlášť tie deti, ktoré sú ochotné zúčastniť sa koledovania „Dobrej noviny“ v našej farnosti.

·         Dnes o 15.00 bude sv. omša s pobožnosťou na cintoríne v Hontianskych Tesároch.

·         Dnes, keď si spomíname na našich drahých zosnulých, spomeňme si aj na zomrelé nenarodené deti. Zjednoťme sa večer  2. novembra v modlitbe za ne a v úmysle za ochranu života.  Spomienku na nenarodené deti môžeme vyjadriť aj zakúpením Sviečky za nenarodené deti a umiestnením horiacich sviečok v oknách našich domovov.

·         Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a  pomodlí sa Modlitbu Pána a  urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď(krátko pred tým alebo potom), sv. prijímanie(najlepšie v ten istý deň), modlitba na úmysel Svätého Otca(stačí Otčenáš, Zdravas' a Sláva). Okrem toho ako vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj všednému.

·         Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorína aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1. novembra do 8. novembra. Treba splniť aj ďalšie podmienky. Jedna sv. spoveď však stačí na všetky odpustky.