Farské oznamy v týždni od 3. októbra do 9. októbra 2016

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

+rodina Poliaková a zať Peter Kostelný

Sv. Františka Assiského, spomienka

+rodičia a brat Štefan

Za zdravie a Božiu pomoc pre Pavla

Ružencovej Panny Márie,spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu

Za zdravie a Božie milosrdenstvo pre rodinu Uhrinovú

Dvadsiata ôsma nedeľa

v cezročnom období

+Igor

Ružencovej Panny Márie,spomienka

Za Božiu pomoc pre členov ružencového spoločenstva v našej farnosti

Dvadsiata ôsma nedeľa

v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pre dcéru Jarku pri životnom jubileu

·         Dnes prišli do našej farnosti rehoľné sestry vincentky z Krupiny a bude sa v Šipiciach i v Teranoch konať tradičná zbierka „Boj proti hladu“na pomoc chudobným na Haiti, Hondurase, v Ukrajine, Albánsku, Rusku a na Slovensku. Haiti a Honduras sú dve najchudobnejšie krajiny Latinskej Ameriky. Väčšina ľudí v týchto krajinách trpí extrémnou chudobou. Pozývam vás k zapojeniu sa do tejto charitatívnej iniciatívy.

·         Dnes bude v kostole v Teranoch o 15.00 hod. vyložená Sviatosť Oltárna na pobožnosť na prvú nedeľu v mesiaci spojená s korunkou k Božiemu milosrdenstvu. Za priaznivého počasia privítame pútnikov z Dudiniec.

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. V piatok bude v kostole v Šipiciach sv. omša o 16.15 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou a v Teranoch o 18.00 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou. Spovedať budem pred sv. omšami počas týždňa.

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac posvätného ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.

·         Dňa 22. októbra si v našej farnosti vyslúžia sviatosť manželstva Bernadeta Klimková, ktorá pochádza z farnosti Terany a Martin Sever, ktorý pochádza z evanjelického cirkevného zboru Hontianske Tesáre.  Ak by niekto vedel o prekážke k sláveniu tohto manželstva, nech to oznámi na našom farskom úrade. Zároveň odporúčame týchto snúbencov do vašich modlitieb.

·         Podporiť definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy má nová európska iniciatíva občanov s názvom “Mama, otec a deti”. Jej cieľom je chrániť jedinečnosť manželstva ako spojenia medzi jedným mužom a jednou ženou, a tiež rodiny ako prirodzeného spoločenstva. Túto iniciativu, ktorú požehnali aj biskupi Slovenska, môžete podporiť aj podpisom formulára vzadu v kostole.