Farské oznamy v týždni od 30. septembra do 6. októbra 2013

Dvadsiata šiesta nedeľa v cezročnom období

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi,spomienka

+Irena Somsiová

Svätých anjelov strážcov, spomienka

+Milan a jeho rodičia

Sv. Františka Assiského,spomienka

Na úmysel biskupa

Sv. Faustíny, panny

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

Sv. Terézie z Lisieux, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

+otec Michal a starý otec Michal

+brat Július a Jozef Seleckí

Vigília

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

+Ján Teťák, 5. výr. a rodičia Šimkoví

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Možnosť sv. spovede je pred každou sv. omšou počas týždňa. Na prvý piatok o 15.30 bude vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu v kostole v Teranoch. O 17.45 bude ukončenie adorácie s požehnaním a potom sv. omša. V Šipiciach bude sv. omša o 16.15 spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         V piatok bude po sv. omši cca. o 18.45 hod. stretko detí vo fare. Srdečne pozývame všetky deti a zvlášť tie, ktoré sa pripravujú na prvé sv. prijímanie.

·         V sobotu sa konajú v Modrom Kameni „Gaštanové slávnosti“. Ak by bol záujem z vašej strany ísť na túto akciu, v prípade priaznivého počasia bude odchod spred evanjelickej fary o 9.00 hod.

·         Do konca septembra mi prosím nahláste deti, ktoré chcú ísť v tomto školskom roku na prvé sv. prijímanie v našej farnosti.

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac sv. ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.

·         Kňazský seminár v Badíne nás pozýva na deň otvorených dverí pri príležitosti 20. výročia konsekrácie seminárnej kaplnky a požehnania seminárnej budovy v nedeľu 6. októbra 2013. Bližšie informácie nájdete na plagáte na nástenke.