Farské oznamy v týždni od 31. decembra 2012 do 6. januára 2013

Sviatok Svätej Rodiny Ježiša, Márie a Jozefa

Siedmy deň v oktáve Narodenia Pána

Poďakovanie za udelené dobrodenia počas občianskeho roka

SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY

+rodičia Krčíkoví a starí rodičia Šárokoví

Sv. Bazila Veľkého a Gregora Nazianského, biskupov a učiteľov Cirkvi, spomienka

+Vlasta Lukáňová

+Pavlína Murgašová a jej sestra Štefánia

Za zdravie a Božiu pomoc pre Milana

ZJAVENIE PÁNA, slávnosť

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodiny Balážovú, Šnicerovú a vnuka Olivera

SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY

Najsvätejšieho mena Ježiš,ľubovoľná spomienka

+manžel Ján a rodičia

+rodičia Antónia a Jozef Seleckí

ZJAVENIE PÁNA, slávnosť

·         Ďakujem Miške a Majke za prípravu Dobrej noviny v našej farnosti. Ďakujem všetkým deťom a aj ich rodičom za aktívnu účasť na tejto aktivite. Vyzbieralo sa 520,-€, ktorými ste podporili projekty pre deti v Afrike. Nech Pán odmení všetkých vás svojou milosťou.

·         V pondelok, na posledný deň v roku, bude ďakovná sv. omša v Teranoch o 16.15 hod. ukončená adoráciou Eucharistie spojenej s ďakovnou pobožnosťou za uplynulý rok.

·         Na prelome roka vás pozývam na adoráciu Eucharistie do kostola v Teranoch so začiatkom o 23.30 hod., ktorá bude ukončená o polnoci sviatostným požehnaním, aby sme tak mohli privítať nový rok s Kristom, ktorý korunuje rok svojou dobrotou.

·         V utorok, na prikázaný sviatok Slávnosť Panny Márie Bohorodičky, budú sv. omše ako v nedeľu.

·         Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Na prvý piatok o 15.30 bude vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu v kostole v Teranoch. O 17.30 bude ukončenie adorácie s požehnaním a potom sv. omša. V Šipiciach bude sv. omša o 16.15 spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·         Pri sv. omšiach na slávnosť Zjavenia Pána požehnám tzv. Trojkráľovú vodu, kriedu a tymian.

·         Pokiaľ máte záujem o požehnanie domu v čase po slávnosti Zjavenia Pána, prosím oslovte ma osobne, aby som sa vedel s vami dohodnúť na čase, v ktorom navštívim váš príbytok po tejto slávnosti.