Farské oznamy v týždni od 31. marca do 6. apríla 2014

Štvrtá pôstna nedeľa

+manželia Poliakoví a zať Peter

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

Piata pôstna nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Kohútovú

Piata pôstna nedeľa

+Štefan Foltán, 1. výr.

·        Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budem pred každou sv. omšou počas týždňa. V kostole v Šipiciach bude sv. omša v piatok o 16.15 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou. V kostole v Teranoch bude sv. omša v piatok o 17.30 hod. spojená s prvopiatkovou pobožnosťou.

·        Pobožnosť Krížovej cestyv kostole v Teranoch býva pol hodinu pred svätou omšou v pondelok, v piatok a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cestav utorok o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·        Spoločná sv. spoveď bude v našej farnosti v kostole v Teranoch i Šipiciach v pondelok Veľkého týždňa 14. apríla od 16.00 do 17.00 hod. Spovedanie v ostatných farnostiach nášho dekanátu môžete nájsť na nástenke.

·        Prosím, nahláste mi vašich chorých a starších ľudí, ktorí nemôžu prísť do kostola a chcú prijať sviatosti, aby som ich mohol navštíviť a vyslúžiť im tieto sviatosti.

·        Sekcia pre mládež pozýva všetkých mladých na Diecézne stretnutie mládeže pod názvom Kvetný víkend 2014. Bude sa konať v dňoch od 11. až 13. apríla 2014 v Banskej Bystrici. Motto stretnutia znie: "Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo." (Mt5,3) Program začne sv. omšou vo farskom kostole o 18:30 hod., ktorú bude celebrovať generálny vikár Mons. Koppal. Hlavnými hosťami na katechézach budú o. Marián Bublinec a o. Martin Félix. V ponuke budú i workshopy na rôzne témy: identita ženy, závislosti a cesta z nich, Boží pohľad na financie, chaos v chápaní muža a ženy v súčasnej dobe, modlitba, konkrétna pomoc charite a hospicu. Modlitebná vigília so začiatkom o 19:30 je otvorená pre verejnosť. Program vyvrcholí sv. omšou na Kvetnú nedeľu s hlavným celebrantom o. biskupom Chovancom o 9:45 hod. vo farskom kostole, ktorý sa potom o stretne s mladými i na dialógoch. Registrovať sa je možné elektronicky na stránke www.dcmmajak.skDo 31.3.2014 je účastnícky poplatok najnižší. Viac informácií získate u svojho dekanátneho zástupcu pre mládež a na webovej stránke.