Farské oznamy v týždni od 4. apríla do 10. apríla 2016

ZVESTOVANIE PÁNA, slávnosť

+Ján Želiezka, 1. výr.

Vigília

+Vojtech Adamský, 1. výr.

VÝROČIE POSVÄTENIA CHRÁMU, slávnosť

+Jozef, Pavlína a  Jozef

+manžel Alexander Balla

Za novomanželov Šiškových

Tretia veľkonočná nedeľa

ZVESTOVANIE PÁNA, slávnosť

Sv. Jána Krstiteľa de la Salle, kňaza, spomienka

+rodičia Martin a Mária Janíkovci a synovia Ján a Jozef

Tretia veľkonočná nedeľa

+manžel Viliam Balačin a jeho rodičia

·         KBS dňa 29. februára 2016 rozhodla, že nakoľko situácia kresťanov v severnej Afrike – a najmä na Blízkom východe – sa ešte podstatne nezlepšila, že aj tento rok, v nedeľu 3. apríla počas bohoslužieb, urobíme celoslovenskú zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom. Prosím vás, aby sme sa aj my, podľa svojich možností do tejto dôležitej zbierky zapojili. Všetkým, ktorí sa do tejto výzvy zapoja (duchovne či finančne), vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

·         Dnes popoludní o 14.30 hod. bude v kostole v Teranoch ďakovná pobožnosť pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou spojená s modlitbou Korunky k Božiemu milosrdenstvu.

·         V piatok začína Deviatnik k Duchu Svätému pred sviatosťou birmovania. Po sv. omši bude stretnutie birmovancov. Účasť je nutná.

·         Dňa 9. apríla si v našej farnosti vyslúžia manželstvo Mária Bosáková, ktorá pochádza z farnosti Terany a Matej Šiška, ktorý pochádza z farnosti Nitra. Ak by niekto vedel o prekážke k sláveniu tohto manželstva, nech to oznámi na našom farskom úrade. Zároveň odporúčame týchto snúbencov do vašich modlitieb.