Farské oznamy v týždni od 5. decembra do 11. decembra 2011

Druhá adventná nedeľa

Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

+manžel Milan a synovci

Za upevnenie rodín

Ukončenie adorácie s požehnaním

Tretia adventná nedeľa

Za zdravie a Božiu pomoc pre Bystríka

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Za obrátenie hriešnikov v rodine

Tretia adventná nedeľa

+rodičia Mária a Ján a brat Peter

• Dnes popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu spojená s modlitbou Korunky k Božiemu Milosrdenstvu.
  • Tento týždeň máme zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. V piatok bude svätá omša s formulárom „Za zachovanie mieru a spravodlivosti“ a v sobotu s formulárom „Za upevnenie rodín“.
  • Vo štvrtok máme prikázaný sviatok Slávnosť Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Sv. omše budú v Šipiciach o 16.15 a v Teranoch o 17.30.
  • V piatok o 17.30 hod. bude vo fare stretnutie detí, ktoré bude zamerané na prípravu „Dobrej noviny“ v našej farnosti a vystúpenia detí na Vianoce.
  • V piatok o 17.30 hod. bude v kostole v Teranoch stretnutie birmovancov.
  • V sobotu 10. decembra bude v kostole v Teranoch celodenná adorácia Najsvätejšej sviatosti Oltárnej so začiatkom po sv. omši o 8.30 hod. Ukončenie adorácie s požehnaním bude o 16.30 hod. Prosím vás, aby ste podľa možnosti prichádzali na adoráciu počas dňa. Vzadu sa môžete zapísať na jednotlivé časy počas adorácie.
  • Vzadu je zoznam, do ktorého sa môžete prihlásiť pokiaľ máte záujem, aby k vám prišli koledníci Dobrej noviny. Výťažok zbierky Dobrej noviny je určený ľuďom v Afrike.
  • Na nástenke je vyvesený čas spovedania pred Vianocami v jednotlivých farnostiach krupinského dekanátu. U nás bude spoločná spoveď v pondelok 19. decembra.