Farské oznamy v týždni od 5. septembra do 11. septembra 2011

Dvadsiata tretia nedeľa v cezročnom období

+Ján a Mária Fábryoví

Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckého a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov, spomienka

+Juraj a Mária Albertíkoví

Za zdravie a Božiu pomoc v chorobe

Dvadsiata štvrtá nedeľa v cezročnom období

NARODENIE PANNY MÁRIE,slávnosť

Adorácia Najsv. Sviatosti Oltárnej

+Margita Mitterová

• Aj v školskom roku 2011/2012 vychádza časopis Rebrík, ktorý s podporou Konferencie biskupov Slovenska vydáva eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Rebrík je v súčasnosti jediný katolícky časopis pre deti na prvom stupni základnej školy na Slovensku. Rebrík poskytuje deťom kvalitne čítanie, zábavu a tvorivé podnety pre voľný čas a pomáha im v duchovnom raste. Je zvlášť vhodný pre deti, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie. Ďalšie informácie o časopise Rebrík, ktorý je neziskovým projektom kresťanskej výchovy deti, a údaje pre objednávku nájdete na internetovej stránke www.rebrik.sk.
  • Vo štvrtok slávime v kostole v Šipiciach slávnosť Narodenia Panny Márie, ktorá je patrónkou tohto chrámu. Od 15.00 hod. bude vystavená Sviatosť Oltárna na poklonu, o 16.00 hod. bude uloženie Sviatosti s požehnaním a potom o 16.15 hod. bude sv. omša.
  • V nedeľu opäť oslávime hodovou slávnosťou patrocínium chrámu v Šipiciach.
  • Prosím, aby ste mi do nedele 18. Septembra nahlásili deti, ktoré chcú v tomto školskom roku pristúpiť k Prvému sv. prijímaniu v našej farnosti.
  • Prosím, aby sa mi do nedele 18. septembra nahlásili záujemci, ktorí by chceli v našej farnosti prijať Sviatosť birmovania. Jedná sa o žiakov deviateho ročníka a starších, ktorí ešte túto sviatosť neprijali.
  • Pokiaľ by chcel niekto starší prijať sviatosť birmovania, či prvého sv. prijímania alebo tiež krstu, môže sa prihlásiť k prijatiu týchto sviatostí.