Farské oznamy v týždni od 6. januára do 12. januára 2014

Za zdravie a Božiu pomoc pre mamu Annu a rodinu

+Mária Štimelová

Krst Krista Pána, sviatok

+manžel, otec a starý otec, 30. výr.

ZJAVENIE PÁNA, slávnosť

Za zdravie a Božiu pomoc pre Dominiku

Za zdravie a Božiu pomoc pri operácii pre Evku

Krst Krista Pána, sviatok

·         Dnes popoludní o 15.00 hod. bude v kostole v Teranoch vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu na prvú nedeľu v mesiaci spojená s modlitbou Korunky k Božiemu Milosrdenstvu.

·         V pondelok, na prikázaný sviatok Slávnosť Zjavenie Pána, budú sv. omše ako v nedeľu.

·         Pri sv. omšiach na slávnosť Zjavenia Pána požehnám trojkráľovú vodu, kriedu a tymian.

·         Pokiaľ máte záujem o požehnanie domu v čase po slávnosti Zjavenia Pána, prosím oslovte ma osobne, aby som sa vedel s vami dohodnúť na čase, v ktorom navštívim váš príbytok.

·         V nedeľu 19. januára 2013 sa uskutočnia v našej farnosti voľby členov Farskej pastoračnej rady. Právo voliť má každý rímskokatolík, ktorý dosiahol 16. rok života a patrí do farnosti. Právo byť zvolený má každý rímskokatolík po dosiahnutí 18. roku života, patrí do farnosti a je ochotný plniť úlohy vyplývajúce z členstva vo Farskej pastoračnej rade. Každý člen farnosti, ktorý má právo voliť, dostane na budúcu nedeľu Krstu Krista Pána volebný lístok, do ktorého podľa svojho uváženia vypíše svojich troch kandidátov na túto funkciu. V ten deň alebo v deň volieb odovzdá svoj volebný lístok do pripravenej schránky. Hlasy spočíta volebná komisia v zložení: pán Peter Majdák, pani Danka Kohútová a pani Katarína Moravíková.

·         Sekcia pre mládež pozýva mladých od veku 18 rokov na Diecézny ples mládeže, ktorý sa tento krát bude konať v Žiari nad Hronom sobotu 1. februára 2014. Účastnícky poplatok je pre študentov 20 eur a pre pracujúcich 25 eur. Registračný formulár a viac informácií nájdete na www.dcmmajak.sk.