Farské oznamy v týždni od 6.decembra do 12.decembra 2010

Sv. Mikuláša, biskupa, ľubovoľná spomienka

+Helena a +rodina Lendvayová

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE,slávnosť

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

+ manžel Milan a jeho rodičia

Za upevnenie rodín

Tretia adventná nedeľa

Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Bystríka

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE,slávnosť

+ manžel Ján a rodičia

Tretia adventná nedeľa

+Ján Klimo, brat Štefan a rodičia

• V stredu máme prikázaný sviatok Slávnosť Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Sv. omše búdú v Šipiciach o 16.15 a v Teranoch o 17.30. Podľa možnosti máme tento deň zasvätiť Bohu vyhýbaním sa ťažkých prác a účasťou na sv. omši.
  • Tento týždeň máme zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je len jeden deň. Obsah zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. V piatok bude svätá omša s formulárom „Za zachovanie mieru a spravodlivosti“ a v sobotu s formulárom „Za upevnenie rodín“.
  • piatok o 17.30 bude vo fare v Teranoch stretnutie detí a mládeže, ktorí sú ochotní zapojiť sa do koledovania Dobrej noviny. Zodpovedné osoby za tohoročnú Dobrú novinu v našej farnosti sú Miška Tarabová a Majka Bosáková z Terian. Dopravu, či odvoz domov v prípade potreby zabezpečím.
  • Vzadu je zoznam, do ktorého sa môžete prihlásiť pokiaľ máte záujem, aby k vám prišli koledníci Dobrej noviny. Výťažok zbierky Dobrej noviny je určený ľuďom v Afrike, ktorí žijú v podmienkach extrémnej chudoby a nemajú prístup k vzdelaniu, zdravotnej starostlivosti, pitnej vode a iným základným potrebám. Dobrá novina podporuje projekty vedúce k integrálnemu rozvoju človeka.Koledníci Dobrej noviny prídu do vašich príbytkov na Slávnosť Narodenia Pána 25. decembra a podľa záujmu aj v nedeľu 26. decembra.
  • Sekcia pre mládež Banskobystrickej diecézy pozýva všetkých mladých telom i duchom na Diecézny ples v Dudinciach dňa 26. februára 2011. Registrácia je na www.dcmmajak.sk. Vstupné je 20,- € na osobu, pre študentov, ktorí sa prihlásia do 31. decembra 2010, je vstupné 15,- €.