Farské oznamy v týždni od 7. apríla do 13. apríla 2014

Adorácia Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej

+rodina Horvátová, syn Ivan a vnuk Lukáš

+rodina

Za zdravie a Božiu pomoc pre Lauru a jej spolužiakov, maturantov

KVETNÁ NEDEĽA ČIŽE NEDEĽA UTRPENIA PÁNA

+Igor

KVETNÁ NEDEĽA ČIŽE NEDEĽA UTRPENIA PÁNA

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Zábovskú

·        Na budúcu nedeľu bude Dvadsiaty deviaty medzinárodný deň mládeže spojený so zbierkou na mládež. Kvetnou nedeľou začína Veľký týždeň. Sv. omša v Šipiciach i v Teranoch začne slávnostným vstupom na pamiatku Pánovho vstupu do Jeruzalema, pri ktorom požehnám ratolesti.

·        Pokiaľ chcete prispieť na kvetinovú výzdobu na Veľkú noc, môžete vložiť svoj milodar do pokladničky vzadu v kostole.

·        V pondelok, na slávnosť Výročia posvätenia chrámu, bude v kostole v Teranoch o 15.00 hod. vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu. Poklona začne Korunkou k Božiemu milosrdenstvu a ukončená bude sviatostným požehnaním o 17.15 hod. Po adorácii bude slávnostná sv. omša, ktorú bude celebrovať dp. Jozef Poliak.

·        V utorok bude sv. omša v  Šipiciach o 16 15. hod a v stredu v Teranoch o 17.00 hod. spojená s vysluhovaním sviatosti pomazania chorých. Tých, ktorí chcú prijať túto sviatosť, budem spovedať pred sv. omšami.

·        Prosím, nahláste mi vašich chorých a starších ľudí, ktorí nemôžu prísť do kostola a chcú prijať sviatosti, aby som ich mohol navštíviť a vyslúžiť im tieto sviatosti doma.

·        Spoločná sv. spoveď bude v našej farnosti v kostole v Teranoch i Šipiciach v pondelok Veľkého týždňa 14. apríla od 16.00 do 17.00 hod. Spovedanie v ostatných farnostiach nášho dekanátu môžete nájsť na nástenke.

·        Pobožnosť Krížovej cestyv kostole v Teranoch bude pol hodinu pred svätou omšou v stredu a v nedeľu.  V Šipiciach bude krížová cesta v utorok o 16.00 hod. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

·        Pozvánka na filmové predstavenie Všetky moje deti, ktorý sa bude premietať v kine Kultúra v Krupine dňa 11. apríla o 19.30 hod. a 12.-13. apríla 2014 o 16.30 hod. a 19.30 hod. Vstupné 3,- €.