Farské oznamy v týždni od 7. marca do 13. marca 2011

Deviata nedeľa v cezročnom období

Sv. Perpetuy a Felicity, mučeníc, spomienka

Popolcová streda

Piatok po Popolcovej strede

Sobota po Popolcovej strede

Prvá pôstna nedeľa

+Helena Sliacka, 1. výr.

Popolcová streda

Za Božiu pomoc pri maturitných skúškach pre našich maturantov

Štvrtok po Popolcovej strede

Piatok po Popolcovej strede

Prvá pôstna nedeľa

+Štefan Výbošťok

• V utorok sa končí prvá časť obdobia cez rok. Popolcovou stredou začína Pôstne obdobie, ktoré je obdobím prípravy na Veľkú noc.
  • Popolcová stredaje dňom pokánia v celej Cirkvi, v tento deň je prísny pôst a zdžiavanie sa mäsitého pokrmu. Pôst znamená možnosť len jedenkrát za deň sa dosýta najesť a zaväzuje každého rímokatolíka od 18-teho roku života do začatého 60-teho roku života. Zdržiavanie sa mäsitého pokrmu sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia a zaväzuje každého rímokatolíka od 14-teho roku života.
  • Na Popolcovú stredu bude sv. omša v Šipiciach o 16.15 hod. a v Teranoch o 17.30 hod. Pri svätých omšiach bude obrad požehnania popola a značenia popolom.
  • Na budúcu nedeľu bude jarná zbierka na charitu.
  • Pobožnosť Krížovej cestybudeme v Teranoch mávať pol hodinu pred svätou omšou v pondelok, v stredu, v piatok a v nedeľu. V Šipiciach bude krížová cesta v piatky pôstneho obdobia o 16.00 hod. a po nej bude sv. omša. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • V piatok po sv. omši o 18.30hod. pozývam všetky deti a mladých na stretnutie do fary.
  • Združený cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi Hontianske Tesáre-Dvorníky a Rímskokatolícka cirkev  farnosť  Terany vás pozývajú na Ekumenický svetový deň modlitieb v sobotu 12. marca 2011 o 17.00 hod. v malej sále Kultúrneho domu v Hontianskych Tesároch. Téma stretnutia je: „Koľko máte chlebov?“. V pondelok o 17.45 hod. bude organizačné stretnutie na túto akciu na evanjelickej fare v Hontianskych Tesároch.