Farské oznamy v týždni od 8. júla do 14. júla 2019

Štrnásta nedeľa v cezročnom období

+Mária Pavlendová

+Jana a Pavol

Poďakovanie za 50 a 18 rokov života

+rodičia Uhrínoví, syn Ján a Štefan

Pätnásta nedeľa v cezročnom období

Za Božiu pomoc rodine

Sv. Benedikta, opáta, patróna Európy, sviatok

+Ján Bartoš, 1. výr.

Pätnásta nedeľa v cezročnom období

+Dušan Hronček

·         Dnes nebude prvonedeľná pobožnosť.

·         Na budúcu nedeľu bude tradičná slávnostná sv. omša k úcte Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej vo farskom kostole v Hontianskych Nemciach o 11.00 hod.

·         So súhlasom a s požehnaním otcov biskupov pozývame všetky farnosti na Slovensku zapojiť sa do týždňových modlitieb za TV LUX.  Počas vybraného týždňa pamätá konkrétna farnosť na pracovníkov a tvorcov TV LUX v modlitbách a pri svätých omšiach. Televízny štáb túto farnosť vopred navštívi a prostredníctvom krátkeho príspevku (cca 7 minút) ju predstaví vo svojom vysielaní v týždni, kedy sa zapája do modlitieb. Televízni diváci tak spoznávajú rôzne slovenské farnosti a zároveň sa môžu ich aktivitami a životom v nich inšpirovať. Zároveň aj TV LUX v priamom prenose pri pondelkovej rannej sv. omši zahrnie do svojich modlitieb a prosieb Vašu farnosť.  Krátky dokument s názvom „Týždeň s“ vysiela TV LUX vždy v pondelok ráno po svätej omši. Následne viackrát za deň počas celého týždňa. Takisto sa dá nájsť aj v internetovom archíve TV LUX na http://www.tvlux.sk/videoarchiv/. Naša farnosť sa zapojí to tohoto projektu v týždni od 29.7. do 4.8.2019.

farský  administrátor