Farské oznamy v týždni od 9. februára do 15. februára 2015

Piata nedeľa v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pre deti

Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej, ľubovoľná spomienka

Za zdravie a Božiu pomoc pre Juraja

+Janka a Danka

Sv. Cyrila, mnícha a sv. Metoda, biskupa, patrónov Európy, sviatok

+rodičia Anna a Juraj a brat Štefan

Šiesta nedeľa v cezročnom období

+manžel Ladislav a jeho rodičia a svokrovci

Sv. Školastiky, panny, spomienka

+Jozef a Mária Fidlušoví a svokrovci Kempoví

+Jozef Majdák

Šiesta nedeľa v cezročnom období

·        Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana z poverenia vatikánskeho Štátneho sekretariátu informuje, že medzi aktivitami Roka zasväteného života 2015 bol deň 8.  február 2015 (nedeľa) vyhlásený za Svetový deň modlitby, zamýšľania sa a boja proti obchodovaniu s ľuďmi. Táto iniciatíva vyšla od Medzinárodných združení generálnych predstavených ženských i mužských reholí a Svätý Otec pápež František ju s radosťou privítal. Existuje viacero aktivít vo svete proti obchodovaniu s ľuďmi, avšak vyžaduje sa ešte väčšie prehĺbenie poznatkov v tejto oblasti a širšia spolupráca rôznych náboženských a sociálnych inštitúcií. Aj Konferencia biskupov Slovenska je pozvaná k sláveniu tohto Svetového dňa, aby sa napomohlo senzibilizácii verejnej mienky a veriacich ľudí voči tomuto smutnému fenoménu prítomnému vo svete, ktorý je jedným z najbolestnejších rán súčasnej doby.

·        V utorok máme kňazské rekolekcie kňazov nášho dekanátu vo farnosti Krupina. Sv. omša bude o 10.30 hod. v kostole Narodenia Panny Márie.

·        Spoločnosť kňazov mariánov v spolupráci s CK LYMOS-TURIST v dňoch 19. – 25. apríla organizuje 7-dňovú púť do Pobaltia - Litva, Lotyšsko aj Poľsko. Cena púte za osobu 235 € s kvalitným hotelovým ubytovaním. Podrobné informácie nájdete na nástenke.