Farské oznamy v týždni od 9. októbra do 15. októbra 2017

Dvadsiata siedma nedeľa v cezročnom období

Za zdravie a Božiu pomoc pre brata Jána a jeho rodinu

Sv. Jána XXIII., pápeža, ľubovoľná spomienka

Za skoré uzdravenie a obrátenie dcéry

Nášho Pána Ježiša Krista,

najvyššieho a večného kňaza

+Pavel, Jozef, Ľubomír Sitarčík

Eucharistická adorácia a

Mariánska pobožnosť

+rodičia Štefan, Jozef a Gabriela

Za skoré uzdravenie a obrátenie dcéry

Dvadsiata ôsma nedeľa v cezročnom období

+Michal Matuška a Ľubomír Švarcbacher

Dvadsiata ôsma nedeľa v cezročnom období

+Ján Teťák a rodičia z oboch strán

·         Vo štvrtok máme kňazské rekolekcie kňazov krupinského dekanátu v našej farnosti, začnú sv. omšou o 9.30 hod. Po sv. omši bude pol hodinová Eucharistická adorácia zakončená Eucharistickým požehnaním.

·         V piatok 13. októbra pri príležitosti storočného výročia posledného fatimského zjavenia bude slávnostná sv. omša k úcte preblahoslavenej Panny Márie Fatimskej v Teranoch. O 17.30 hod. bude Eucharistická adorácia spojená s mariánskou pobožnosťou zakončená Eucharistickým požehnaním.

·         Občianske združenie Fórum života v spolupráci s Radou KBS pre rodinu a hudobným zoskupením Lámačské chvály Vás pri príležitosti kampane Sviečka za nenarodené deti pozýva na Večer milosrdenstva. Uskutoční sa  na budúcu nedeľu 15. októbra  o 16:00 hod. v Kostole Ducha Svätého v Leviciach a začne svätou omšou.Spoločne budeme ďakovať Bohu za dar života, odprosovať za hriechy národa proti životu a prosiť za uzdravenie všetkých rán spôsobených potratmi. Všetci ste srdečne vítaní!

·         Mesiac október je tradične vnímaný ako mesiac posvätného ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa ho modlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Pozývam vás na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v kostoloch i v rodinách.