Farské oznamy v týždni od 9. septembra do 15. septembra 2013

Dvadsiata tretia nedeľa v cezročnom období

+rodičia Dorota a Martin Belloví a sestra Emília Krnáčová

+rodičia

Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Povýšenie sv. Kríža, sviatok

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA, slávnosť

+rodičia Teťákoví a synovia Ján a Ľudovít

+Igor Orem

Najsvätejšieho mena Panny Márie, ľubovoľná spomienka

Pri príležitosti 30-tych narodenín poďakovanie a prosba o Božiu pomoc a ochranu Panny Márie

Vigília

18.00HT

+Zdeno Bartoš

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA, slávnosť

Za zdravie a Božiu pomoc pre Michala

·         V sobotu na sviatok Povýšenia sv. Kríža po sv. omši v Teranoch bude o 10.00 hod. na cintoríne v Teranoch požehnanie nového kríža. Srdečne vás všetkých pozývam.

·         V nasledujúcu nedeľu 15. septembra prídu do našej farnosti rehoľné sestry vincentky z Krupiny a bude sa v Šipiciach i v Teranoch konať tradičná zbierka „Boj proti hladu“. Pozývam vás k zapojeniu sa do tejto charitatívnej iniciatívy.

·         Do konca septembra mi prosím nahláste deti, ktoré chcú ísť v tomto školskom roku na prvé sv. prijímanie v našej farnosti.

·         V nedeľu 22. septembra bude v Košiciach Národný pochod za život. Vďaka sponzorskej podpore Združenia kresťanských podnikateľov a manažérov cestovné bude symbolické: dospelí 2,-€ a deti a mládež do 18 rokov 1,-€. Pozývame všetkých, najmä celé rodiny s deťmi. Zápis s uhradením symbolického cestovného najneskôr do budúcej soboty 14. septembra vo farnosti Krupina.